• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Şark Odası Nasıl Yapılır?

Şark odası yapmak isteyen ziyaretçilerimize bu başlık altında ücretsiz hizmet vereceğiz. Şark odası yapılırken nelere dikkat etmeliyiz. Şark köşesi malzemeleri nelerdir?  Bu başlıklar altında genel bir değerlendirme yapalım. Aşağıdaki paneli kullanarak merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Şark odası nasıl yapılır?

Şark odası nasıl yapılır?

Şark Köşesi Nasıl Yapılır?

Evinizin bir odasını, iş yerinizin bir bölümünü, yazlık yada köy evinizin bir kısmını şark odası şeklinde dekor yapmak istiyorsunuz. Fakat bununla ilgili olarak elinizde ne bir malzeme var ne de bir fikir ve dekorasyon bilgisi. Öyleyse doğru adrestesiniz demektir. Bu sayfa altında Şark Dekorasyon olarak size şark odası dekorasyonu bilgisi vereceğiz. Müşteri temsilcilerimize istediğiniz soruları aşağıdaki paneli kullanarak sormanız mümkün. Yoğunluğa göre müşteri temsilcilerimiz size en kısa sürede dönüş yapacaklardır. Şark Dekorasyon’dan alışveriş yapmamış olup, elinde halihazırda şark köşesi malzemeleri olan sayfa ziyaretçilerimiz de bu hizmetten ücretsiz yararlanabilecekler.

Modern şark köşesi modelleri görmek isteyenler sayfamızda bulunan bu modeli ve farklı modelleri de inceleyebilir. Kumaşlar ve minder ölçüleri değişiklik gösterebiliyor.

Şark odası dizaynı ve şark köşesi dizaynı için elinizde bulunan antika ve eski eşyaları da değerlendirebilirsiniz.

INSTAGRAM

Evime şark köşesi yapmak istiyorum diye araştırma yapanlar doğru adrese geldiniz. Çünkü sitemizde şark dekoru yapmak için yüzlerce örnek bulunuyor. Şimdi gelelim elinizde bulunması gereken mobilya ve aksesuar listesine:

 1. Sedir takımı
 2. Minder modelleri
 3. Yastık takımları
 4. Halı yada Kilim
 5. Duvar için raf, heybe, tablo yada ayna
 6. Sehpa yada masa
 7. Masa üzerine konabilecek bakır aksesuarlar
 8. Sehpa üzerine konabilecek çeşitli aksesuarlar
 9. Şark odasına gidebilecek perde
 10. Şark köşesine uygun sini, ibrik, semaver, nargile gibi farklı aksesuarlar.

ÜRGÜP ismindeki bu model firmamızın en çok tercih edilen ürünlerinden biridir. Dilerseniz sadece minderlerini ve dilerseniz sedir ile takım halinde kullanabilirsiniz. Mİnderlerin boyları 60×90 cm’dir. Birinci kalite sünger ve kumaştan imal edilmiştir. Yıkanabilir ve fermuarlı olan bu minder modelinin kumaşı pamuklu dokuma kumaştır.

Şark odası sedir modelleri

Peki evde sedir nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı palet sedir konulu yazımızda. Şark odası kurulumu ile ilgili olarak sitemizde bulunan makaleleri incelemenizi de tavsiye ederiz. Bir çok konuda yazılmış yazılar ile fikir elde etmeniz mümkündür. Bunun dışında merak ettiğiniz konuları lütfen bize yazın.

şark köşesi takımı

Bordo Krem olarak renklerinden tasarlanmış bu minder yastık takımı sade ve şık bir modeldir. Klasik koltuk modelleri ve modern köşe takımlarından sıkılmış olanlar için tavsiye ettiğimiz şark köşeleri hem kullanışlı ve hem de koltuk kadar maliyetli değildir. Üründe kullanmış olduğumuz sünger 32 dns sert süngerdir. Kumaş kalitesi pamuklu dokuma döşemelik kumaştır. Fermuarlı olduğu için rahatlıkla sökülüp yıkanabilme özelliğine sahiptir. İster salon ve oturma odası, ister misafir odalarında ve isterseniz balkon, teras, bahçe gibi ortamlarda kullanabilirsiniz. Sedir takımları üzerinde de görmek için sedir modellerini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

NOT: Şark köşesi fiyatları, minder fiyatları ve sedir fiyatları ile ilgili olarak genel bir fiyat olmadığı gibi merak ettiğiniz ürünü seçerek o ürünün altındaki panelden bilgi alabilirsiniz. Bu sayfada genel olarak Şark Odası tasarımı hakkında bilgiler verilecektir.

SORMAK İSTEDİĞİNİZ KONULARI AŞAĞIDAKİ PANELİ KULLANARAK SORABİLİRSİNİZ

 

04 Nisan 2018 22665 okunma
Şark Köşeleri

Müşteri Temsilcisi

BENZER YAZILAR

Erzincan Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

Erzincan şark köşe i denilince akla gelen illerimizden biridir Anadolu kültürünü yan ıtan nadir şehirlerdendir Erzincan'nın köylerine gittiğinizde bozulmamış taştan ve kerpiçten...

Aksaray Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

Ak aray şark köşe i modelleri yörelere göre değişen alt kı mı ahşap ü t kı mı minder şilte ve ya tıktan oluşan aynı zamanda halı ve kumaş olarak da döşenebilen yapılan oturma...

Şark Köşesi Ölçüleri

Şark Köşe i Sedir Ölçüleri Sedirlerin tandart ölçüleri Yük eklik: 40 cm Sırt yük eklik: 80 cm İç derinlik: 60-70 cm Dış derinlik: 70-80 cm Kol hariç uzunluklar 90cm ve...

Tekirdağ Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

Trakya yöre inin tarihi gelenekleri, tarihi e erleri, yaşayış biçimleri itibariyle büyük bir kültürün beşiğidir Trakya yöre inde yer alan Tekirdağ ilimiz konumu bakımından Avrupa’ya...

YORUMLAR

Avatar
Erhan genç 01 Ağustos 2014

Merhaba
Ben Samsun’dan Erhan

Şark odası yapmak istiyorum, fakat genel olarak piyasada bulunan kumaşlardan değil de modern tarzda daha canlı renkler yada ne bileyim daha spor renkler kullanarak sedir yapabilir miyim? Yada siz yapıyor musunuz?

Cevapla
  Avatar
  sarkkoseleri 01 Ağustos 2014

  Elbette yapılabilir. Fakat yaptığınız sedir şark köşesi olmaz. Çünkü bu renkler ve motifler şark köşesine aittir. Sizin yapmış olduğunuz model de sedir olur, ancak modern bir sedir. Bizim sedir modelleri bölümünü incelerseniz orada bazı modeller göreceksiniz.

  Cevapla
Avatar
Betül sevda 20 Ağustos 2014

hayırlı günler bizde bi odamızı şark köşesi olarak düşünüyoruz modellerinizi inceledim bazıları sadece minderken bazılarının alt kısmı tahtalı hangisi daha kullanışlı olur yada aralarında ne gibi farklar var?

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 20 Ağustos 2014

  Yerden yüksek olanlara sedir diyoruz. Farkı şu: Sedirler koltuk gibi alt kısmında ağaç iskelet var. Üzerinde minder ve yastık var. Minderler ise sadece döşek gibi yerde kullanılan üründür. Tabii dikkat ettiyseniz bazı minder modellerimiz de sedir gibi. Yani yerden 40cm yüksekliği var. Onların içinde iskelet yok. Tamamı süngerden oluşuyor. Kullanış konusuna gelirsek, bu tamamen sizin tercihiniz. Evinize koltuk yerine şark köşesi almak istiyorsanız sedir almanızı tavsiye ederiz. İyi günler.

  Cevapla
Avatar
EKREM MORAN 04 Eylül 2014

Merhaba
Aşağıda ölçüleri verilmiş olup 35 m 140 cm enli kumaşım var süngerler ve dikim size ait olsa peşin nakliye dahil ve hariç kaç lira olur.
Sünger özellikleri gri ve 32dns. olacak.

SIRTLIK ÖLÇÜSÜ (SÜNGER)
ÜST (12 CM)
ALT (17 CM)
2 ADET BOYU (70 CM) “YÜKSEKLİK
(35 CM)”

ÜST (12 CM)
ALT (17 CM)
5 ADET BOYU (190 CM) “YÜKSEKLİK
(35 CM)”

MİNDER ÖLÇÜSÜ (SÜNGER)
5 ADET “ENİ
(68 CM)” BOYU (190 CM) “YÜKSEKLİK
(35 CM)”

MİNDER ÖLÇÜSÜ (SÜNGER)

2 ADET “ENİ
(68 CM)” BOYU (70 CM) “YÜKSEKLİK
(35 CM)”

KOLLUK ÖLÇÜSÜ (SÜNGER)
5 ADET “ENİ
(20 CM)” BOYU (50 CM) “YÜKSEKLİK
(20 CM)”

SÜNGERİN ÖZELLİKLERİ GRİ VE 32 DNS OLACAK

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 04 Eylül 2014

  2000 tl tutar. Bu fiyatta nakliye değil. İl ilçe hakkında bilgi verirseniz memnun oluruz.

  Cevapla
Avatar
ahmet 14 Aralık 2014

Kolay gelsin ben sedirli şark köşesi yaptırmak istiyorum ama mardin kumaşından yaptıracagım oda 220 ye 275 fiyat ne olur acaba sedirli ve sedirsiz fiyat verirseniz sevinirim

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 15 Aralık 2014

  Sedir üzeri minder şeklinde olursa 2000-3000 TL arası olur. Sadece minderler 500-1000 tl arasında olur. Kaliteye ve modele göre fiyat değişmektedir.

  Cevapla
Avatar
GÜLSEREN 18 Ocak 2015

Yataklı sedir fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 19 Ocak 2015

  Ölçü nedir? Teslimat bilgisi hakkında da bilgi verirseniz memnun oluruz.

  Cevapla
Avatar
muhammed andıç 08 Şubat 2015

selamun aleykum türkiyenin her köşesine yollayabiliyormusunuz biz antepte oturuyoruz odamızı yapmak istiyoruz ama istediğimiz gibi bulamak size ölçüyü yollayınca bize istediğimiz renk ve şekilde yapabiliyormusunuz

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 17 Şubat 2015

  Tabii göndeririz. Antep’e daha önce şark köşesi gönderdik. Ölçüleri vermeniz yeterli olur.

  Cevapla
Avatar
eyüp 01 Mart 2015

mrb hocam kolay gelsin ben izmir konak da yaşıyorum eski yapılı bi evim var üst katını şark köşeyi yapmak istiyorum ama sadece yer minderi olacak normal boyutlarda tahmini 20 adet yer minderi ve sırtlık gerekiyor bana fiyatını e-posta ile bana ulaştırırsanız memnun olurum : [email protected]

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 02 Mart 2015

  Size mail ile dönüş yapıyoruz. İyi günler.

  Cevapla
Avatar
Serkan YOĞUNLU 07 Nisan 2015

selamunaleyküm, 1 salon için 3 parçadan oluşan 3 m, 2,5 m ve 1,5 metreden oluşan bir takım yaptırsak ortalama kaliteli bir kumaşdan altı sandıklı ne kadar bir ücret tutar? teekkür ederim.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 08 Nisan 2015

  Aleykümselam. Siteden bir model göstermeniz mümkün mü? Değilse telefon ile detay konuşabiliriz.

  Cevapla
Avatar
idris 01 Mayıs 2015

merhaba iyi günler salonumda 2 tane 3 lü 2 tane tekli salon takımı var böyle bir salonun bir köşesinede sedir yada şark köşesi yapılsa nasıl olur hangisi mantıklı olur yoksa abesmi olur ?

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 02 Mayıs 2015

  Kumaş ve motifler uyuşursa sorun olmaz.

  Cevapla
Avatar
Erkan 08 Mayıs 2015

Ben 2.50 x 3.00 x 2.50 ölçülü minder ve taban istiyorum iskeleti var üstüne koyacağım ne kadar olur

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 08 Mayıs 2015

  Belli bir model söylerseniz daha net fiyat çıkar.

  Cevapla
   Avatar
   Erkan 09 Mayıs 2015

   Normal eski motif şekli samsuna gelecek sırt ve minder sadece

   Cevapla
Avatar
abdullah 01 Haziran 2015

Iyi gunler,

Sark kosesi duz olmayan kavisli ve neredeyse yarim cember seklinde olan bir duvarin onune gelecek sekilde yapabilir misiniz? Eger yapilamaz ise bu sekilde bir yere sahip bana ne tavsiye edersiniz?

Iyi calismalar

Cevapla
Avatar
veysi 12 Temmuz 2015

odamın ölçüleri
1.köşe 377 cm ona bağlı kısa köşe 70 cm
2.köşe 310 cm ona bağlı kısa köşe 80cm

bağımsız ayrı bir köşe 92 cm

doğalgaz peteğinin önüne sadece minder bırakılacak 120 cm

sedirsiz olacak. fiyat ne olur?

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 13 Temmuz 2015

  Biraz karışık olmuş. Bize çizerek ulaştırırsanız daha net olur.

  Cevapla
Avatar
veysi 12 Temmuz 2015

bordo olacak

Cevapla
Avatar
Aydın kargı 12 Ekim 2015

Bir tarafı 3 kişilik bir tarafı 2 kişilik köşesi mindersiz yataklı sedir olabilirmi yataklı sedir resmi hic görmedim erzincan merkezden yazıyorum maliyeti ne olur resim mail adresime gonderirmisiniz

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 17 Ekim 2015

  Mail ile bilgi verilmiştir. İyi günler.

  Cevapla
Avatar
atik güngör 28 Kasım 2015

merhabalar benim 190 metre kare yerim var hepsini osmanlı takımından minder yastık halı ve koltuklu aynı renk olmak üzere sedirli sedirsiz fiyatı ne olur aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 02 Aralık 2015

  Yapılacak sedir için ölçü vermeniz gerekiyor.

  Cevapla
Avatar
Yasemin 22 Şubat 2016

Oturma odamıza yer miderleri yaptırmak istiyoruz. Sırtlıklarıda olacak.Yüksek sungerli 40cm olan gri sünger. 1er mt 7parca oturma7parca sırtlık herbiri farklı renkten oluşan minderlerin fiyatı neolur.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 27 Şubat 2016

  7 adet 40x60x100cm minder 2100 TL

  Cevapla
Avatar
ahmet cemal kul 20 Mart 2016

merhaba kolay gelsin iyi çalışmalar
evimin çatı katına köşe yapmak istiyorum ölçüler
boy 290* en 70* yükseklik 10 bir ölçü
boy 100* en 70* yükseklik 10 ikinci ölçü
boy 190*en 70* yükseklik 10 üçüncü ölçüm yükseklik minderin sünger kalınlığı. tabi bunlar oturma yerleri ölçüleri birde bunların yaslanma yerleri aynı ölçülerde olacak. bana fiyat verebilir misiniz. Trabzon’da oturuyorum buraya kargolanması gerekiyor.

Cevapla
Avatar
kenan 02 Mayıs 2016

yurtdisina da gönderiyormusunuz, kac para olur gönderme?

Cevapla
Avatar
bekir 05 Mayıs 2016

@ mail adresinizi alabilirmiyi

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 09 Mayıs 2016

  iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

  Cevapla
Avatar
mehmet 02 Temmuz 2016

Selamınaleyküm ben istanbuldan uturuyorum benim odam uzunlugu 5.mre .eni 2.mre .bana nasıl söyleyim bilmiyorum kaLın halılar oluyor ondan buydan olacak bide ona göre yastık istiyorum fiyat ne kadar tutar

Cevapla
Avatar
erol zor 03 Temmuz 2016

iyi gunler dilerim ben dolapli sedir yptirmak istiyorum
oda olculeri 5,5*4 m2 fiyati nedir almanya teslim oluyormu.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 19 Temmuz 2016

  Nakliye ile gönderebiliriz.

  Cevapla
Avatar
Tugba sunal 24 Temmuz 2016

MERHABA. ÖLÇÜLERİ 4,5 X 4 M OLAN BİR ODA İÇİN ANKARA FİYATI ALABİLİR MİYİM? (MELİKSAH TAKIM) MAİL DÖNÜŞÜ BEKLİYORUM. TEŞEKKÜRLER

Cevapla
Avatar
ESER 05 Eylül 2016

Balkonuma sedir şark köşesi yaptırcağım fotoğraftaki L Köşe tatım uygun. Balkonumun ölçüleri 270cm uzunluk 110cm eni var. köşeli o da 70cme 40cm ortalama fiyat ne olur?

istanbul

Cevapla
Avatar
Fadime 27 Eylül 2016

Merhaba bende Sarkkosesi düsünüyorum almanyaya da gönderebilirnisiniz

Cevapla
Avatar
murat 30 Ekim 2016

sitedeki BEKKE modeline benzer 150*150 olacak şekilde sandıklı bir model bize neye mal olur

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 31 Ekim 2016

  2000 TL. İstanbul içi adres teslim. İstanbul dışı ambar teslim fiyatıdır.

  Cevapla
Avatar
Numan Duman 02 Ekim 2017

Merhaba balıkesir edremit de bir daire aldım ölçülerini vereceğim odayı, şark odası olarak dizayn etmek isterim
4.80 / 2.40 lık oda giriş karşısı balkona çıkıştır birde balkona çıkış solda 140 cm lik petek vardır. bu odaya sedir siz minder yastık olacak şekilde bir proje gönderirseniz çok memnün kalırım

yaklaşık fiyatını da isterim

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 03 Ekim 2017

  Merhaba.

  Numan bey. Öncelikle hayırlı olsun. Hangi model şark köşesi minderi yada sedir modeline göre fiyat verelim?

  Cevapla
Avatar
Battal Arslan 21 Aralık 2017

700 cm uzunluğunda ve 560 cm eninde bir mekan var buraya U şeklinde bir sedir (üzeri minder yastıkla kaplı) yaptırmak istiyorum.
tabana kilim veya halı döşemek istiyorum. Maliyetini çıkarırmısınız

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 21 Aralık 2017

  700cm olan kısım kenarlar, orta kısım 560cm mi?

  Cevapla