• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Tekirdağ Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

Trakya yöresinin tarihi gelenekleri, tarihi eserleri, yaşayış biçimleri itibariyle büyük bir kültürün beşiğidir. Trakya yöresinde yer alan Tekirdağ ilimiz konumu bakımından Avrupa’ya yakın olması sebebiyle çokça göç almıştır. Göçebelerin sürekli göç halinde olması az ve hafif eşyaların rahatlıkta taşınmak istenmesi kullanılan eşyalarda belirleyici olmuştur.

MANASTIR

Tekirdağ Çorlu Şark Köşesi Modelleri

Şark köşesi minderlerinde kullandığımız sünger ve kumaş kalitesi 1. sınıf özelliğe sahip olup fermuarlıdır ve yıkanabilme özelliğine sahiptir.

Tekirdağ bölgesine gelen göçebe insanlar yanlarında getirmiş oldukları hafif olan yer minderleri o yörede kullanım olarak artışını sağlamış ve tanınmasında önemli rol oynamıştır. Günümüzde yöre halkının bu minder şeklindeki oturma eşyalarını benimsemesiyle hem geliştirmişler hem de dünyaya tanıtımını sağlamışlardır. Modern yaşamda da Tekirdağ şark köşesi modelleri olarak geliştirilmiş hali karşımıza çıkmaktadır.

INSTAGRAM

Tekirdağ  Çorlu Sedir Modelleri

Sedirlerde kullandığımız ağaç gürgen ve kayın olup uzun seneler kullanıma uygundur.

KARDELEN 10

Çorlu sedir modelleri Türkiye’de de tanıtımı itibariyle kullanımı giderek artmaktadır. Modellerin tamamında yöreye has motifler kullanılmıştır. Bu motifler tamamen el işlemesi olup işleyen insanların göz nuruyla daha da değer kazanmaktadır. Şark köşelerini takım halinde de isteğe sunmak mümkündür. Tekirdağ şark köşesi takımları tekli, ikili ya da daha fazla parça halinde olmaktadır.

 

Eğer ki takımlarınızı yerden yüksek istiyorsanız şark köşesinin yanları çayınızı, kahvenizi koyacağınız kollar eklenip alt kısmada küçük çekmeceler eklenip görünüş ve kullanış açısından Tekirdağ şark köşesi takımlarından evlerinizde yer verebilirsiniz. Kullanılan malzemeler arasında sağlamlık açısından sedire de yer verilmiştir. Kumaşlarda yer alan işlemeler el işi olması sebebiyle bu durum Tekirdağ şark köşesi fiyatlarına da dâhil edilmiştir.

Minder fiyatları 90×70 şeklinde minder ve sırt yastığı takım olarak 200 TL civarında seyreder. Kalınlık ölçüsü ve standardın dışına çıktığı zaman fiyatlar yükselir. İndirim ve kampanya dönemlerinde fiyatlar değişkenlik gösterebileceği gibi, ilerleyen süreçte enflasyon rakamlarına orantılı olarak fiyatlar da artış da olabilir. Fiyatta KDV dahil değildir.Şark köşelerinde sade sünger yada sıkıştırılmış kamış kullanılması durumunda Tekirdağ şark köşesi fiyatlarının daha ucuz olduğunu gözlemleyebiliriz.

Çorlu Sedir Modelleri

İnsanların kullanmış olduğu her alan değerlidir. Bu alanlar en güzel ilgi ve alakayı hak etmelidir. Günümüzün vazgeçilmezleri arasına girebilecek olan Tekirdağ şark köşeleri önem verdiğimiz alanlara yani evlerimize en güzel yakışan mobilya takımları olmayı fazlasıyla hak etmektedir.

Çorlu ilimizde bulunan ilçe ve mahalleler

ALİPAŞA

CEMALİYE

CUMHURİYET

ÇOBAN ÇEŞME

ESENTEPE

HATİP

HAVUZLAR

HIDIRAĞA

HÜRRİYET

KAZIMİYE

KEMALETTİN

MUHİTTİN

NUSRATİYE

REŞADİYE

SAĞLIK

SİLAHTARAĞA

ŞEYHSİNAN

YEŞİLTEPE

ZAFER

CUMHURİYET

HÜRRİYET

OMURTAK

ÇAMLIK

GİRNE

KORU

BİRLİK

İSTASYON

MERKEZ

KALE

04 Nisan 2018 9782 okunma
Şark Köşeleri

Müşteri Temsilcisi

BENZER YAZILAR

Erzincan Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

Erzincan şark köşe i denilince akla gelen illerimizden biridir Anadolu kültürünü yan ıtan nadir şehirlerdendir Erzincan'nın köylerine gittiğinizde bozulmamış taştan ve kerpiçten...

Aksaray Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

Ak aray şark köşe i modelleri yörelere göre değişen alt kı mı ahşap ü t kı mı minder şilte ve ya tıktan oluşan aynı zamanda halı ve kumaş olarak da döşenebilen yapılan oturma...

Şark Köşesi Ölçüleri

Şark Köşe i Sedir Ölçüleri Sedirlerin tandart ölçüleri Yük eklik: 40 cm Sırt yük eklik: 80 cm İç derinlik: 60-70 cm Dış derinlik: 70-80 cm Kol hariç uzunluklar 90cm ve...

Almanya Şark Köşesi

Mobilya mağazalarını gezdiniz, dolandınız Fakat içinize inecek bir oturma grubuna ra tlamadınız "İşte aradığım takımı buldum" diyebileceğiniz bir mobilya takımını bulamadınız...

YORUMLAR

Avatar
İsmail EŞUT 30 Haziran 2018

Merhabalar ben teras İçin şark köşe takımı yaptırmak istiyorum yeriniz tam olarak nerde ve fiyat durumlarınız nasıldır

Cevapla