• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Erzincan Sedir Takımları

Erzincan Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

Erzincan şark köşesi denilince akla gelen illerimizden biridir. Anadolu kültürünü yansıtan nadir şehirlerdendir. Erzincan’nın köylerine gittiğinizde bozulmamış taştan ve kerpiçten evleri görmeniz mümkündür. Bu evlerin oturma odalarında makat denilen sedirler bulunuyor. Erzincan sedirlerinin üzerinde genellikle halı yada kilim kullanılır. Sırt yastıkları içinde saman, sazlık dediğimiz kamışlardan bulunuyor.

MUNZUR

Erzincan şark köşesi modelleri genelde bir odanın tamamını kaplayan eski yaşantılara dair kumaşlar kullanıp geleneklerin sürdürüldüğü bir modeldir. Modeller genelde Osmanlı kültürünü anımsatan şekilde bezenmiştir. Bu şark köşeleri her eve ve zevke göre döşenmektedir. Bu modelleri takım olarak da odanın tamamını kaplayacak şekilde uyarlanabilir.

ENDÜLÜS

Erzincan Sedir Modelleri

Anadolu’yu yansıtan ve halen yaşamlarımıza değer katan kültürel varlıklarımız vardır. Bunlar gerek yaşamımızda kullandığımız eşyalar gerek örf ve adetlerdir. Eşya demişken Anadolu’nun doğu kesimi halen eski yaşantılarına devam ettiği için evlerinde genelde yere minder serilerek oturulmaktadır.  Erzincan Şark köşeleri de bu minderlerin daha modernleşmiş hali olup Anadolu kokmaktadır.

INSTAGRAM

DİVAN

Erzincan Sedir Modelleri

Şark köşesi minderleri kullanılarak güzel bir sedir köşe örneği görüyoruz. Minder modelleri ile aynı desendeki halı şık bir takım olmuş. Köşedeki ahşap raf da ortama güzel bir hava katmış.

MEDRESE

Şark köşesi takımları bu modellerin tamamlayıcı olduğu bölümüdür. Her zevke şekle hitap eden Erzincan şark köşesi takımları Anadolu kültürünü yansıttığı için genelde özel tutulur. Renkli kumaşlarıyla ve bu kumaşlara yapılan işlemelerle odanızda muazzam bir görüntü yakalanabilir.

ÜRGÜP

Her malın güzelliğinden, duruşundan ve kalitesinden kaynaklı bir değeri olduğu gibi Erzincan şark köşesi fiyatları da oldukça değerli olması sebebiyle pahalı tutulmaktadır. Fakat her kesime hitap etmesi düşünüldüğü için kumaşında oynama yapılarak Erzincan şark köşesi fiyatları düşürülmektedir. Her yörenin kendine özgü renkleri örf ve adetleri kültürel değerleri düşünülürse şark köşeleri de asilliği rahatlığı ve kültürel değerlerimizi yansıtmaktadır.  Şark köşesi her evin vazgeçilmezi olmakla beraber en güzel ilgiyi hak eden bir bölümdür.

TERZİ BABA

MUNZUR

Erzincan Şark Köşesi Modelleri

Evininiz odasına girdiğinizde sizleri içinizi ısıtan, rahatlamanızı sağlayan mobilyaların olması çok önem arz etmektedir.

DİVAN

Kafanızda odanıza hangi takımların olmasına karar verme süreci biraz zaman alabilir. Sizin karakterinizle uyumlu olabilecek renkleriyle, işlemeleriyle sizleri anlatabilecek takımların olmasını isteyebilirsiniz. İşte bu takım ve modeller Erzincan yöremize has kendi duruşu olan şark köşeleridir. Sizlerin istek ve tercihine sunulmuş olup değerli evlerinizde olmak için sizleri beklemektedir.

MANASTIR

KADIKÖY

BOSNA

PİRİ REİS

ERGAN

04 Nisan 2018 11393 okunma
Şark Köşeleri

Müşteri Temsilcisi

BENZER YAZILAR

Aksaray Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

Ak aray şark köşe i modelleri yörelere göre değişen alt kı mı ahşap ü t kı mı minder şilte ve ya tıktan oluşan aynı zamanda halı ve kumaş olarak da döşenebilen yapılan oturma...

Şark Köşesi Ölçüleri

Şark Köşe i Sedir Ölçüleri Sedirlerin tandart ölçüleri Yük eklik: 40 cm Sırt yük eklik: 80 cm İç derinlik: 60-70 cm Dış derinlik: 70-80 cm Kol hariç uzunluklar 90cm ve...

Tekirdağ Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

Trakya yöre inin tarihi gelenekleri, tarihi e erleri, yaşayış biçimleri itibariyle büyük bir kültürün beşiğidir Trakya yöre inde yer alan Tekirdağ ilimiz konumu bakımından Avrupa’ya...

Almanya Şark Köşesi

Mobilya mağazalarını gezdiniz, dolandınız Fakat içinize inecek bir oturma grubuna ra tlamadınız "İşte aradığım takımı buldum" diyebileceğiniz bir mobilya takımını bulamadınız...