• TurkishEnglishGermany

Şark Odası ve Sedir Örnekleri

Şark Dekorasyon, yapmış olduğu binlerce şark köşesi ve sedir modelleri ile müşterilerini memnun etmeyi ilke edinmiş bir firmadır. Hem kalite ve hem de konfor açısından üretmiş olduğu mobilyalarda müşteri memnuniyeti ilk sıradadır. Sizler de odanıza minder yada sedir takımı almak istiyorsanız firmamızın teslim etmiş olduğu modern ve klasik modelleri inceleyebilirsiniz. Burada bulunan modellerin aynısını yada benzerini sipariş verebilirsiniz. Örnek çalışmalar ufak, büyük, renkli, klasik, modern, sedir ve minder modellerinden oluşan karışık bir koleksiyon yapmayı hedefledik. Çalışma yaptığımız müşterilerden modeller geldikçe buradaki arşivi genişleteceğiz. Böylece daha fazla şark odası örneği inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Bu sayfada sadece örnek tasarımlar mevcuttur. Fiyatlar için ana menüden sedir yada minder bölümlerini ziyaret edebilirsiniz. 

Minder modellerinin özellikleri

 •  Ürünlerde kullanılan süngerler 1. kalite serttir.
 •  Kumaş yıkanabilir
 •  Minderler fermuarlıdır
 •  Kumaş pamukludur.
 •  Dokuma kumaştır.
 •  Sırt yastıklarında kullanılan malzeme boncuk silikon ve kırpıntı karışımıdır.

Neler üretiyoruz?

INSTAGRAM

 • Şark köşesi minderleri imalatı
 • Şark köşesi sedirleri imalatı
 • Şark köşesi yastık ve kırlent
 • Kilim
 • Kol dayama küp yastık
 • Heybe
 • Duvar raf ve diğer aksesuarlar

Şark köşesi fiyatları iki kısma ayrılıyor:

 1. Şark köşesi minder fiyatları: Minder fiyatları daha çok 150 TL’den başlamaktadır. Bir minder ve bir yastık takımı için bu fiyat geçerlidir. Fiyatlar ürüne ve kalınlığına göre artış gösterebiliyor.
 2. Şark köşesi sedir fiyatları: Sedir fiyatları daha çok metre bazı satılıyor. Sedirlerin metresi 400 TL’den başlayıp 1000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

KARDELEN 11

Şark köşesi imalatı İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Kayseri gibi birçok büyük şehirde bulunabiliyor. Fakat kalite ve bol seçeneklerin olduğu Şark Dekorasyon kadar geniş çapta çalıştıkları söylenemez.

GAZALİ

Şark köşesi eskiden beri süregelen kültürümüzün bize hediye etmiş olduğu bir dekorasyon çeşididir. Köy odalarının misafir ağırladıkları bölümlerinde yere minder yada sedir üstü olmak üzere yerleştirilmiş döşeklerden oluşur. Anadolunun vaz geçilmez ev eşyalarından biridir.

HÜRREM

Eski bir kültür olmasına karşın, günümüzde hala en popüler ev dekorudur. Bununla beraber yurdumuza gelen turistlerin ilk dikkatini çeken eşyalardan biri de sedirler ve şark köşeleri minderleridir.

KARDELEN 11

Şark köşeleri iki kızma ayrılır. Birincisi sedir şark köşeleri. Sedirler genellikle ahşap iskeletten oluşur. Çam, gürgen yada kayın iskeletlerinden yapılır. Ama bizim üzerine basarak durduğumuz ve tavsiye ettiğimiz iskelet ağacı kayın yada gürgendir. Çam ağacı daha zayıftır. Sunta kullanılmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Hem ağırlık bakımından ve hem de dayanıklılık bakımdan bu böyledir. Aynı zamanda unutmamak gerekir ki, sunta bir iskelet malzemesi yani bir ağaç değildir. Konumuza dönecek olursak sedirler koltuk gibi yerden yüksek köşeli yada düz şark köşesi şeklidir. Önceleri makat denilirdi. Makat da arapça bir kelime olup, yine koltuk manasına gelmektedir. Genel ismi ise sedirdir.

PENCERE ÖNÜ SEDİRİ

Minder şeklinde olan şark köşeleri de, yere döşenen minderler şeklindedir. Bir de sırt dayama yastıkları mevcuttur. Sırt yastıkları da kendi içinde iki kısma ayrılır. İçinde sünger olanlar ve içinde kamış, sazlık tarzı malzeme olanlar. Tabii burda seçenek şark köşesi kullanıcısna kalmıştır. Kamışlar biraz daha ağırdır ve ölçüye göre ayarlanamaz. Standardı 60 yada 90 cm uzunluğundadır. Fakat sünger yastıklar istediğiniz ebatta ayarlanabilir.

Şark köşesi ahşap sedir köşe

Şark Köşesi İmalatı

Şark Köşeleri imalatçısı olarak firmamız evinize ister sedir, ister minder olsun her türlü dekorasonu yapmaktadır. Firmamız İstanbul’da bulunmaktadır. Türkiye’nin her neresinde olursanız olun unutmayın ki mesafeniz bir telefon kadar yakın. Kargo ve ambar firmaları ile sevkiyatımız mümkündür.

PİRİ REİS 02

İstanbul‘da ikamet etmekte olan müşterilerimize tavsiyemiz ise, Şişli‘de bulunan firmamızı ziyaret etmenizdir. Firmamıza araçlı yada toplu ulaşım araçları yönünden her türlü imkan kolaylığı vardır. İstanbul’un her yerinden Mecidiyeköy araçlarına binerek firamamıza gelmeniz mümkündür. Mecidiyeköy merkezde bulunan Şark Dekorasyon olarak size en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz.

Şark Köşesi Kumaşları İstanbul

Birbirinden güzel şark köşesi kumaşları ve Osmanlı motifli kumaşları görmek için menü kısmından şark köşesi minderleri veya sedirler kısmını tıklayabilirsiniz. Firmamızın minderlerde kullanmış olduğu kumaşların tamamı birinci kalitedir. Birçoğu yıkanabilir özelliğe sahip olan şark kumaşlar dokumadır. Pamuklu bir yapıya sahip olduğu için terletme yapmaz.

19 Nisan 2018 44442 okunma