• TurkishEnglishGermany

Sedir Modelleri

Sedirler genellikle gürgen, kayın, çam yada köknar gibi ağaçlardan yapılan, kimisi sandıklı kimisi sandıksız olmak üzere, üzerinde oturulan yada yatılan bir dekorasyon mobilyasıdır. Evlere salon, oturma odası, misafir odası gibi mekanlarda kullanıma uygun olan ahşap sedirler, ofisler bekleme odaları, toplantı odalarında da kullanıma uygundur. Birçok dernek, vakıf gibi sosyal kurumların da tercih ettiği sedirler hem kültürel olarak gelenekleşen bir mobilya türüdür ve hem de dayanıklı olması ve konforlu olması sebebi ile kullanışlı bir üründür.

Standart Sedir Ölçüleri

Evine, balkon yada bahçesine, ofisine sedir yaptırmak isteyen birçok ziyaretçimizin merak ettiği konulardan biri de standart sedir ölçüsü hakkında detaylardır. Her ne kadar özel ölçü sedir imalatı yapmış olsak da, burada size standart ölçüler hakkında da bilgi verelim. Sedirlerin dıştan dışa genişliği 80 cm’dir. Boyları 100 cm’lik parçalardan oluşmaktadır. Kol genişlikleri modele göre değişmekte olup 7 cm’den başlamaktadır. Köşeler 80x80cm ebatlarındadır. Örnek verecek olursak L şeklinde bir köşe yapalım. Köşesi 80×80 dedik. Her iki tarafa da 100 cm lik sedir ilava edersek, 280×280 cm lik bir sedir köşesi oluşur. Bununla beraber 7 cm kolları da ilave ettiğimizde 287×287 cm şeklinde standart bir sedir çıkar. Minderlere gelecek olursak. Minder enleri 70 cm’dir. Sırt yastığı genellikle 10-15 cm’dir. Böylece sedirde oturma alanın ölçüsü 55 cm kalır. Bu ölçü en ideal oturma alanıdır.

Sedir Minderleri Sert mi Olmalı?

Biz daha çok sert süngerden yapılmış minder tavsiye ediyoruz. Bunun sebebi daha kaliteli olduğu için değil. Sert sünger kaliteli manasına gelmez. Kaliteli süngerin yumuşağı da serti de olabiliyor. Ayni şekilde kalitesiz süngerlerin de sert ve yumuşağı olabilir. Sert minder tercih etmemizin öncelikli sebebi, sağlıklı olmasıdır. Oturma ve yatma noktasında sert süngerlerin daha sağlıklı olduğunu unutmayınız. İkinci konu ise, yumuşak minderlerde kumaşlar daha rahat deforme olur ve kumaşta büzülmeler olur.

Kumaş Kalitemiz Nasıl?

Sedir minderlerinde kullanmış olduğumuz kumaşların %90’ı dokuma pamuklu kumaşlardır. Yıkanabilir özelliğe sahip fermuarlıdır. Uzun yıllar kullanıma uygun olan kumaşlarımızdan yüzlerce model bulunmakta olup, sitemizde yayınladığımız sedir ve minder modellerinde sadece belli başlı kumaş örneklerini görebiliyorsunuz.

Çeşit çeşit sedir modellerimiz ile talebiniz doğrultusunda imalatını yapacağımız istediğiniz renk ve ölçülerle hazırlanacak sedir modelleri için İstanbul Şişli’de bulunan firmamıza bekliyoruz. Hepimizin çocukluğunda gördüğü fakat o kadar da önemsemediği bazı eşyalar vardır ki bugün aramakla bulamayız. Her düşüncemiz bizi maziye alıp götüren bu öğeler bugün lüks eşya sınıfına girmekle birlikte antika değeri de kazandı. Köy evlerimizde bulunan şark köşesi, sedir, bakır , şark köşesi minderleri, kilim, halı, heybe, divan gibi eşyalar şehir hayatına her geçen gün biraz daha kendimizi kaptırdığımız şu günlerde özlem duyduğumuz eşyaların başında yer alıyor.

Beyaz Sedir

Sedir Modelleri

 1. Klasik sedir modelleri
 2. Modern sedir modelleri
 3. Ahşap sedir modelleri
 4. Metal iskelet sedir modelleri
 5. Kalın minder sedir modelleri
 6. Bahçe sedir modelleri
 7. Balkon sedir modelleri
 8. Teras sedir modelleri
 9. Salon ve oturma odası için sedir modelleri
 10. Cafe sedir modelleri
 11. Yataklı sedir modelleri
 12. Sandıklı sedir modelleri

Osmanlı sedir modelleri

Yukarıda sıraladığımız sedirlerin tamamı firmamız tarafından üretiliyor. Ahşap sedirler genellikle gürgen, kayın ve çam ağacından yapılıyor. Biz daha çok gürgen ağacını tercih etmekteyiz. Fakat müşteri çam sedir isterse durum değişiyor. Metal kasalı iskeletler daha çok siyaha yada bakır rengine boyanmış sedir modelleridir. Modern sedirler ise, daha renkli spor sedir modelleridir. Son yıllarda en çok tercih edilen bu modelleri salon, oturma odası, misafir odası gibi yerlerde oldukça güzel oda tasarımı sunuyor. Yeni evlenecek çiftler yada mobilya satın alacaklara tavsiyemiz modern şark köşesi modellerimizi incelemeleri yönünde olacaktır.

Sedir üzerinde oturup serinlemenin ne olduğunu çocukluğumuzda hepimiz yaşadık. Bakır eşyalardan ise kana kana su ve ayran içtik. Şark köşelerinde dedelerimizin nargile içmelerine şahit olduk. Günümüzde neredeyse yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan bu ürünler bugün karşımıza hediyelik eşya olarak çıkıyor. Ticari anlamda artık bir sektör haline gelen bu ürünler şehir hayatından sıkılan ve eski köy düzenine dönmek isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Yeni bir ev alındığında ilk iş bakır hediyelikler almak oluyor. Eskinin vermiş olduğu o muhteşem güzelliği yansıtsın diye.

Sedir Modelleri Fiyatları

Fiyatlar genel olarak standart sedir ölçülerine göre belirleniyor. Şark Köşesi Ölçüleri isimli makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Böylece burada vereceğimiz fiyatlar net anlaşılır. Standart sedir modellerinin metresi genellikle 700 TL’dir. Fakat kol modeli, ön motifi, lüks kumaş tercihi gibi konular sebebi ile metre fiyatı 800 TL ile 1250 TL arasında olabiliyor. Bununla birlikte müşterinin sedir içine yatak eklemesi yada sandık eklemesi durumunda metre başına fiyat 100 TL civarında ilave oluyor. Tabii şunu belirtelim ki burada verdiğimiz rakamlar güncel olmayabilir. Bu fiyatlar her model için de geçerli olmayabilir. Özel ölçü sedirlerde fiyatlar değişim gösterebiliyor.

Verdiğimiz fiyatlar kampanya ve indirim dönemlerinde düşebiliyor. Tabii dönemsel olarak fiyatların yükselebileceğini de hatırlatmak isteriz. Sedir fiyatları metre olarak 1250 TL civarına kadar çıkabilmektedir. Tabii burada verilen ücretler ev ortamı, salon oturma odası gibi odalara uygun olarak dizayn edilmiş köşe takımlarıdır. Kafeler için üretilen 2. ve 3. kalite basit sedir modellerinin fiyatı daha uygun olarak satışa sunuluyor. Örnek verecek olursak, metresi 200 TL’den başlayan kafe sedirleri bulunuyor. Çam ağacından yapılmış olan bu sedirlerin metresi 300 TL olan modelleri de bulunuyor.

Sedir Köşe Modelleri KEMAH 04

Yahutta evimizin bir köşesini sedir kaplamalarla çeviriyoruz. Şark köşeleri oluşturuyoruz. Her ne kadar şehir hayatına adapte olsak da aslında özümüzde olan doğal yaşamı bir şekilde özlüyoruz. İmkan ölçüsünde de bunu gerçekleştiriyoruz. Köy evlerinde hala var olan bu ürünleri şehir ortamında bulmak kimi zaman mümkün olmuyor. Fakat son zamanlarda açılan yeni yerler ile birlikte bu ürünlere sahip olma imkanını yakalamış durumdayız. Şark köşesi kavram olarak açıklamak gerekirse; evlerin bir odasında veya köşesinde, lokallerde, kafelerde, tarihi mekânlarda ve en çokta güney doğu bölgemizde kullanılan yer minderi, sırt minderi ve yanlarında da kol koymaya veya yaslanmaya yarayan yastık minderleri bulunan çok eski zamanlardan beri var olan rahat ve görünüşü çok hoş bir atmosfer sağlayan tek tek olup ta şark köşe takımı olarak ta kullanılabilir diyebiliriz. Çok değişik şark köşe modelleri bulunmaktadır. Çok pahalı denilmektedir hayır çok uygun şark köşe fiyatları ile satılabilenleri de vardır.

Şark köşesi sedir fiyatları için firmamız ile irtibat kurmanızı rica ederiz.

Şark kösesi tarihi olarak çok eskiye dayanmaktadır. Eski toplumlarda çadırlarda yere kilim, halı, hayvan postları seriliyormuş. Bu serilen eşyaların rahat vermediği anlaşılınca içlerine yun türü malzeme konulup Osmanlı da kullanılmıştır. Göçebe yaşam bu malzemenin kullanımı ile rahatlık sağlanmıştır. Göçebe yaşam sayesinde hem üretimi hem de kullanımı hem de imalatı artmıştır. Eskiden şark köşesi fiyatları olmadığı için takas yolu ile yapılırken günümüzde de çok şık şark köşe modelleri ve uygun fiyatları da vardır. Her yörede her ilde bu üründen bulunmaktadır. Bulunmayan illere de nakliyat yapılmaktadır. En meşhur ilde Gazi Antep tir. Bu ilimizin dışında Ankara, Zonguldak, İstanbul, Kocaeli, Adıyaman, Isparta da bu ürünün kolaylıkla bulunduğu illerdir. Artık sadece ikili olarak değil takım olarak satılanları ve imalat edilenleri dahi bulunmakta ve bunlara şark köşe takımı denilmektedir.

Şark köşe takımları yünlü yünsüz, kırmızı, bordo, mavi, desenli, tekli, ikili veya daha fazla minderli modelleri bulunmaktadır. Minderler genel olarak halı, kilim ve dokuma kumaştan yapılmaktadır. Modern şark köşeleri ise halı, kilim deseni kumaşlardan ziyade daha modern, spor renkler ve pastel renklerden oluşan, çiçekli ve çeşitli geometrik desenleri barındıran kumaşlardan yapılıyor.

Mekana otantik bir hava katan bu tür ürünler, bir anlamda el emeği göz nurunu da oluşturuyor. Sadece evlerde sergilenmiyor artık sedirler, şark köşeleri yahutta bakır hediyelikler. Bir çok işletme de bunlar vasıtasıyla mekanlarına yeni bir düzenleme getiriyor. Otellerden restoranlara, hatta çok daha büyük şirketlere kadar çeşitli sektörlerde iş yapan işletmeler bir köşesine yerleştiriyor bu nadide ürünleri. Dedik ya hani, her ne kadar şehir yaşantısına alışsak da hep gönlümüzün bir köşesinde yaşıyor sedirler, şark köşeleri, bakır eşyalar. Sedir, eski koltuklara ve köşelere verilen eşyaların isimleridir. Kimi bölgelerde makat da denir. Makat arapça bir kelime olup, koltuk manasına gelmektedir. Sedir ülkemizin eskimeyen bir kültürüdür. Yeni teknoloji ve farklı renklerle buluşan yeni nesil kumaşlarla eski kültürümüzü bir araya getirerek evlerinizde başka bir mekan kuruyoruz. Alışa gelmiş koltuk  modelleri ve oturma grupları insanları artık sıkmaya başladı. Klasikleşen köşe koltuklar ve çekyatlar her yerde aynı model. Modanın her sene popüler hale getirdiği renk ve tasarımları insanları tüketime ve israfa zorluyor. Hal bu ki, kaliteli bir sedir ve üzerinde sağlam süngerlerle döşenmiş minderler size bir ömür boyu yetecektir. Evinizde oluşturacağınız sıcak ve modern bir köy odası misafirlerinizi rahat bir ortam hazırlayacaktır. Onun için sitemizdeki sedir modelleri yada başka tarzda istediğiniz bir sedir modelinde size yardımcı olabiliriz. Şark köşeleri ve sedirler her zaman insanların içinde sıcak bir his uyandırır. Sohbet mekanlarına ve nargile salonlarına şark köşesi ve sedir yapılmasının sebebi de tam olarak budur. Evinize bir şark köşesi almaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken şey, sediri görmeniz ve test etmeniz olmalıdır. Aksi durumda internet üzerinden sipariş vererek sedir almanızı tavsiye etmiyoruz. Sedirlerde kullanılan malzemeler çok önemlidir. İskeletin hangi ağaçtan yapıldığı, kumaş yada halının dokuma kumaş mı, naylon/akrilik  mi oldu çok önemlidir. Yıkanabilir olması ve fermuarlı olması da önemlidir.

Sedir modelleri

Sedir Şark Köşesi Modelleri

Şark köşeleri insanların çoğu zamanlarını geçirmiş oldukları ve dinlenmek amacı ile keyif yaptıkları anlarda vazgeçilmezlerdendir.. Bununla birlikte insanların seneler geçmesine karşın bu durumda olan şark köşesi modasıda halen devam ediyor diyebiliriz. Bunun yanı sıra kenarlarına sedir yada minderlerin orta kısma gümüş sini yerler için kilim kullanılması yanı sıra duvarlarında ise aksesuarları ile tamamlıyor. Şark köşeleri nargile keyifleri sohbetleri ve çay saatleri için vazgeçilmeyen yerlerdir. Modern olan bu şark köşeleri ile birlikte dekoratif alanlar elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra şark sofrası ile bir tane sehpa da uygulanırsa eğer güzel olabilir.

sedir takımları

Son yıllarda kafe ve türkü evlerinde bolca görebileceğiniz bu tasarım modelleri sadece bu tarz ortamlar için değil evler için de uygulanabiliyor. Firmamız kafeler için şark köşesi modelleri çok fazla satmadığını belirtmek isteriz. Daha çok birinci sınıf ağaç, sünger ve kumaş gibi şark köşesi malzemeleri kullandığımızdan dolayı kafeler ve türkü evleri için sedir fiyatlarımız ve şark köşesi fiyatlarımız yüksek gelebiliyor.

 

.

Şark köşeleri ile sizinde evlerinizin odaların oldukça güzel bir köşe yapabilirsiniz. Halılar ve kilim desenli modelleri ile kilim serdikten sonra küçük yastık ve minderler ile şark köşe modelleri elde edebilirsiniz. Daha sonrasında ise sehpa ve tepsi de koyarak tamamlayabilirsiniz. Bunun yanında dekorların bu çeşitli olduğu bugünümüzde istediğiniz tüm herşeyi bulmanızda mümkün. Nargile keyifleri için oldukça güzel seçenek olacak gibi gözüküyor

Boya ve cila varsa bunlara da bakmalısınız. İşçilik ve ürün hakkında yakından bilgi almalısınız. Aksi halde hoş olmayan sonuçlarla karşılaşmanız mümkündür. O sebeple sedir fiyatlarını araştırırken, sadece fiyatlarına aldanmayın. Yani fiyata göre sedir almayın.

Sizi İstanbul‘da bulunan mağazamıza beklemekteyiz.

03 Aralık 2013 4237 okunma

YORUMLAR

Avatar
ramazan aslan 03 Aralık 2013

i.çalışmalar sayın hocam ….ben adıyamanlıym ama mersin / erdemlide inşaat sektörü yapı üzerine iş yerim var mütahitlik yani…
ekstra olarak…?
adıyaman kervansaray osmanlı türk kahvesi
&
adıyaman kommagene çiğköfte
mersin bölge bayiilgni almıışım
sahil kısmında kıl cadırı kiralamışım belediyeden orayı cafe tarzı bi hazrlık yapyorum…kültürümüzü orda tanıtım gösterip ticaretini yapcam oyuzden sizin bana yardımcı olabilme konusu şu…. minder kilim yastık v.b malzemelerdir…eger fiyatlarınız uygun olursa anlaşırız sizden temin ederim ama bizim ordan fazla cıkarsa kusura bakmazsınız 😉 bu konuda bilgilendirrsenz memnun kalırım saygılar…. tlfn:0507 619 17 60

Cevapla
  Avatar
  sarkkoseleri 03 Aralık 2013

  Telefon yada mail ile iletişime geçerseniz istediğiniz konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Saygılar.

  Cevapla
Avatar
Kubilay Yılmaz 03 Aralık 2013

N159-n156 kodları ve Hakan adında olan sedir takımının fiyatını ve nasıl göndericeniğiniz hakkında bilgi için mail atarmısınız…
Teşekkürler

Cevapla
  Avatar
  sarkkoseleri 03 Aralık 2013

  Fiyatlar ölçüye göre değişmektedir. Bununla ilgili telefon ile bilgi almanız mümkün. Nereye teslim edilecek? Adres bilgilerini de verirseniz daha net fiyat çıkarabiliriz.

  Cevapla
   Avatar
   tuncay 03 Aralık 2013

   size foto yollasam istedigim modelleri yapabilirmissiniz benim istedigim macun baski olmasi gerekiyor siparisim cok olur

   Cevapla
    Avatar
    Şark Köşeleri 03 Aralık 2013

    Telefon ile irtibat kurun lütfen.

    Cevapla
Avatar
ayse 03 Aralık 2013

işyerim için sedir koltuk model fiyat bilgisi

Cevapla
  Avatar
  sarkkoseleri 03 Aralık 2013

  Lütfen istediğiniz sedirin, ölçüleri, özellikleri ve oturduğunuz il-ilçe bilgilerini iletişim kısmındaki numaraları arayarak bilgi alınız. Saygılar.

  Cevapla
Avatar
ahmed altay 03 Aralık 2013

05327082153 sedir için ararsanız sevinirim

Cevapla
  Avatar
  sarkkoseleri 03 Aralık 2013

  Telefon’da görüştüğümüz gibi, firmamızı ziyaret ederek ürünler üzerinden konuşmamız daha sağlıklı olacaktır. Saygılar.

  Cevapla
Avatar
resit cevik 03 Aralık 2013

Sark kosesi satiyorum.mamullerinizden uygun olan cesit ve

Modellerden satmak istiyorum.yardimci olurmusunuz.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 03 Aralık 2013

  Tabii yardımcı olabiliriz. İmalatçı firmayız. Firmamıza bekleriz.

  Cevapla
Avatar
Erdem 03 Aralık 2013

Selamlar
240x165cm sırtsız olacak
60cm derinlik yükseklik minderli 45cm
Alt baza cekmeceli olacak. Ekru patine boyalı
Dilerseniz model için resimde gönderebilirim. Fiyat rica ediyoruz.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 03 Aralık 2013

  Çekmeceli değil de sandıklı olursa daha iyi olur. Modeli de gönderirseniz daha isabetli olur. Dönüş bekliyoruz.

  Cevapla
Avatar
züleyha 03 Aralık 2013

üç kişilik sedir arıyorum bembeyaz ve hafif olsun istiyorum,altı temizlik açısından yerden yüksek basit ama şık, 80×180 ölçülerinde mersin aydıncıktan fiyat alabilirmiyim lütfen.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 03 Aralık 2013

  1 adet sedirin fiyatı 1000 TL’dir.

  Cevapla
Avatar
salih 03 Aralık 2013

kolay gelsin. sadece şark köşesi yastık takımı almak istiyorum 6 veya yedi yastığın tahmini maliyeti ne kadar olur bilgilendirirseniz sevinirim.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 03 Aralık 2013

  Fiyatlar kaliteye göre değişmektedir. 1 minder ve yastık takımı 80 TL’den başlamaktadır.

  Cevapla
Avatar
börte 03 Aralık 2013

https://www.sarkkoseleri.com/sedir-modelleri/sedir-sark-koseleri-2/
bu resimdeki köşe takımının fiyatını ve ölçülerini öğrenebilir miyim?
Yalnız sehpa hariç, sadece köşe takımı

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 03 Aralık 2013

  Ölçüyü sizin istediğiniz şekilde yapabiliriz.

  Cevapla
Avatar
Haldun Karabudak 03 Aralık 2013

100 x 135 cm bazalı sedir Ankara teslim maliyeti nedir ?

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 03 Aralık 2013

  Hangi model için?

  Cevapla
Avatar
ihsan meral 03 Aralık 2013

iyi günler ben maltepe idealtepe mh.çınaraltı dürümden yazıyorum. u şeklinde ceviz ağacı şark köşesi yaptırmak istiyoruz.ölçülerimiz 2500x2000x2000 olacak şekilde masa hariç fiyat vermenizi rica ederim .cep:0537 8976636 beni arayarak bilgi verir seniz memnun olurum.İYİ ÇALIŞMALAR

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 03 Aralık 2013

  Hangi model için fiyat soruyorsunuz?

  Cevapla
Avatar
Isa özdemir 03 Aralık 2013

Merhaba yurt disinada gönderme imkaniniz varmi bize u seklinde bi takim lazimda.bilgi verirseniz sevinirim.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 03 Aralık 2013

  Evet gönderebiliriz.

  Cevapla
Avatar
nihle 03 Aralık 2013

Yurtdışından sipariş aliyormusunuz

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 03 Aralık 2013

  Evet.

  Cevapla
Avatar
yasin kösemail.com 03 Aralık 2013

27 metre uzunluğunda ankara ya teslim model kararsız ortalama fiyat alabilir miyim?

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 03 Aralık 2013

  10 bin ile 15 bin TL arasında değişmektedir.

  Cevapla
Avatar
mesut 03 Aralık 2013

Merhabalar balkonuma sedir yaptirmak istyrm ama 1.75 e 1.75 olacak köşe sedir ne kdr tutar acaba tokata gonderim olacak

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 03 Aralık 2013

  Balkonlar için kafe sedirleri bölümündeki sedirleri inceleyebilirsiniz.

  Cevapla
Avatar
Zeynep 03 Aralık 2013

Salonuma kaliteli ahşap sedir yaptırmak istiyorum şark köşesinin 1. Kalite olmasını ve garanti kapsamında olmasını talep ediyorum minderler sert olması ve kumaş anında yıkanabilir olması gerekiyor çünkü bir zaman sonra aşırı Silince kumaş iz yapabiliyor. Şark köşesi şeklinde arama yapınca en güzel sedir modelleri olarak sizin sitenizi buldum gerçekten sedir modelleriniz ve yastık modelleriniz çok şık duruyor referanslarınızı incelediğimde daha güven duydum açıkçası. Sedir fiyatları hakkında bilgi almak şark köşesi ölçüleri hakkında detayları konuşmak için benimle İrtibata geçerseniz sevinirim

Cevapla