• TurkishEnglishGermany

Şark Köşesi Minderleri

Şark köşesi minderleri, daha çok bordo, mavi, lacivert, yeşil, turuncu renklerini barındıran kilim desenli, lale desenli ve Osmanlı motiflerini barındıran ürünlerdir. Daha çok sedir üzerinde kullanılan ve yer minderi dediğimiz şekilde, direk yerde kullanılan iki türlü minder çeşidi bulunuyor. Tabii bu minderler kalınlıkları, iç dolgu malzemeleri, kumaş tarzları, minder dikim tarzları olarak çeşitli kısımlara ayrılıyor. Modern minderler, spor minderler, klasik minderler ve şark köşesi minderleri gibi sıralayabiliriz. Bu yazımızda size şark köşesi malzemeleri ve ölçüler hakkında bilgiler sunarken, firmamız tarafından üretilmiş olan minder takımlarını da sunuyoruz.

 ÖNEMLİ: Minder almadan önce burada sunacağımız bilgileri okumanızı tavsiye ederiz. İster klasik şark köşesi minderi ister modern minder, ister koltuk minderi alırken bilmeniz gereken bazı noktaları size sıralamaya çalıştık. Sipariş geçmeden yahut başka bir firmadan alışveriş yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okumanızı tavsiye ederiz. Buradaki bilgiler tamamen bilinçlendirme amaçlı olup, aşağıdaki modelleri incelerken aynı zamanda bu bilgilere de sahip olabilirsiniz.

Şark Odası

Ürünler Sağlığa Uygun Olmalı

Toplum olarak alışveriş yaparken ilk baktığımız şey daha çok fiyat oluyor. İkinci olarak tasarım/görüntü şıklığı oluyor. Belki en son sağlığa dikkat ediyoruz. Esasında tam tersi olması gerekiyor. İlk önce sağlığa uygun olup olmadığını araştırmalıyız. Sadece mobilya değil, kıyafet ve besinler için durum aynı. Elbette tasarım ve fiyat önemli. Kimse hoş olmayan bir ürünü evine almak istemez. Fakat burada ilk önceliği sağlığa vermemiz gerekiyor. Şimdi gelelim minder alırken sağlık noktasında neye dikkat etmeliyiz?

INSTAGRAM

Minder ve yastıklarda vücudumuza temas eden kısım kumaş olduğu için ilk dikkat etmemiz gereken nokta kumaş olmalı. Kimyasal ürünlerinden yapılmış polyester kumaşlar sağlığa zararlı olduğu gibi, yaz aylarında terletme kış aylarında da soğuk tutma gibi dezavantajı bulunuyor. Pekiyi hangi kumaşı tercih etmeliyiz? Sedir minderleri için Kumaşı kaliteli yapan etken pamuk oranıdır. Pamuk oranı az olan kumaşları pek tavsiye etmeyiz. Ve dokuma kumaşlar her zaman daha kullanışlıdır. Dokuma kumaşların en belirgin özelliği de yıkanabilir olmasıdır. Tabii minderin fermuarlı olması ve süngerin elyafla sarılmış olması gerekmektedir. Aksi halde yıkanacak kılıf çıkartılırken yıpranabilir. Pamuklu yada yünlü kumaşları tercih etmelisiniz. Maalesef artık yün dokuma piyasası ülkemizde çok az kaldı. Bu tarz ürünler neredeyse hiç yok gibi. Dolayısı ile bulma şansınız da az. Fakat pamuk dokuma kumaşlar piyasada hala mevcut. Son yıllarda akrilik ve polyester halıların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ucuz olduğu için ne toplum da bunları tercih ediyor. Şark köşesinde kullanılan halılar da genel olarak yün halı olmuyor. Bu noktaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Firmamızın ürettiği minderlerin birçoğu pamuklu dokuma kumaştan üretiliyor. Alternatif olarak ve dış mekanlar için akrilik kumaşlarımız da bulunuyor.

İstanbul Minder İmalatı

Rahat Olmalı

Eğer minderlerin yapısı kullanıma uygun değilse rahat edemezsiniz. Sadece tasarıma bakarak ürün almamalısınız. Minder ve sırt yastıklarının ölçüm ve kesimleri oturuma ve hatta yeri geldiğinde üzerinde yatmaya uygun olmalı. Eğer kalitesiz süngerden yapılmış bir minder alırsanız hem rahat edemezsiniz ve hem de bir müddet sonra bel ağrısı gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Birçok bel ağrısının sebebi yanlış oturma ve kalitesiz koltuk ve yataklarda yatmaktan kaynaklandığını unutmayın. Minderde kullanılan süngerin sert olması sağlığınız açısından daha uygundur. Firmamız müşteri farklı bir talepte bulunmadığı sürece bütün minder süngerlerini sert olarak belirlemektedir.

Sünger Kalitesi Nasıl Olmalı?

Müşterilerimiz tarafından en çok muhatap olduğumuz soruların başında sünger konusu gelmektedir. Sünger kalitesi nasıl olur? DNS  nedir? Sert mi yumuşak mı almalıyız gibi.. Az önce de belirttiğimiz gibi firmamız müşteri farklı bir tercih yapmadıkça sert sünger kullanmaktadır. Bunun sebebi en sağlıklı yatak ve minderlerin sert özelliğe sahip olmasıdır. Sağlık açısından kumaştan sonra sünger konusu gelmektedir. Bu sebeple kalitesiz minder, yatak ve yastıklar bir müddet sonra sağlığınıza zarar vereceğini unutmayın.

floor cushion couch

Şimdi size sünger kalitesi hakkında bilgi verelim. Süngerler DNS denen ölçü birimi ile sınıflandırılır. Dansiteler piyasada daha çok 15 DNS ile ile başlar yukarı doğru çıkar. 15 ve 18 DNS koltuk ve minderlerde kullanılmayacak kadar zayıf süngerdir. Buna rağmen birçok firma bu tarz süngerlerden minder yapıp satmaktadır. Popüler ilan ve e ticaret sitelerinde yüzlerce örneğini görebileceğiniz ucuz ürünlerden söz ediyoruz.

japanese floor couch

22 DNS Gri süngerlerde kullanıma uygun en alt yoğunluktur. İdeal kalite 28 ve 32 DNS olup, firmamızın tavsiyesi 32 DNS’dir.

Minderler Fermuarlı Olmalı

Evde, ofiste, dernekte, bahçede kullanacağınız minder ve yastıkların fermuarlı olması sizin için büyük bir avantajdır. Kirlenen ürünlerinizi kolaylıkla çıkarıp yıkayabilirsiniz. Tabii kumaşın da yıkanmaya uygun olması gerekiyor. Eğer aldığınız ürün baskılı ise yıkandıktan sonra açabilir. Firmamızın ürettiği minderlerin çok büyük kısmı yıkanmaya uygundur. Fakat pamuklu dokuma olduğu için 30 dereceğinin üzerinde yıkanmaması gerekiyor.

Firmamızın Çalışma Prensibi Nedir?

Bu kısma kadar minder ve yastıklarda genel olarak bilinçlendirme noktasında bilgiler verirken, firmamızın ürünleri hakkında da bilgi almış oldunuz. Simdi sipariş nasıl vereceksiniz ve süreç nasıl işleyecek? Bu konuda bilgiler verelim. Öncelikle minder yada sedir bölümlerinden modellerimiz inceleyerek tercih edeceğiniz ürün yada ürünleri belirleyin. Daha sonra ölçünüzü de alarak bizimle irtibata geçin. İrtibat kurmadan önce bu iki konu yani model ve ölçünüz net olması gerekiyor. Fiyat bütçenize uygun ise bundan sonra yapacağınız şey peşinat ödeyerek siparişi vermek. Ödemenin %50’sini peşinat olarak ödedikten sonra siparişiniz aktif olacaktır. Ürünler hazır olduğunda müşteri kalan tutarı ödemektedir. Firmamız veresiye yada senetle ürün satmamaktadır. Bu sebeple ödemesi hazır olmayan ürünlerin teslim edilmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

Dilerseniz firmamız da mekanınıza gelerek ölçü alabilir. Keşif ücreti için telefonla bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Dışına ve Ülke Dışına Satışımız Var mı? Türkiye sınırları içinde bulunan bütün illere şark köşesi satışımız bulunuyor. Ülke dışı satışlarımız da devam ediyor. Hangi ülkede ve şehirde olduğunuzu bize belirterek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Minder satın alırken size tavsiyemiz bu tür ürünleri görerek almanızdır. En sağlıklı yöntem budur. Çünkü bazen insanlar beklediği üründen faklı model alırlar. Kimi müşteriler yumuşak süngerli minder tercih ederken, kimileri sert sünger seçebiliyor.

floor couch bed

Şark köşesi malzemeleri nelerdir?

Şark köşesi malzemeleri genel olarak:

  • Sedir
  • Minder takımları
  • Halı
  • Kilim
  • Duvar aksesuarları
  • Duvar için kilim yada duvar halısı
  • Sehpa
  • Masa
  • Heybe
  • Raf
  • Mumluk
  • Masa örtüsü
  • Nargil (Dekor olarak da bulunabilir)
  • Bakır hediyelikler
  • Avize

Şark Köşesi Minder Ölçüleri

İstanbul Şişli‘de bulunan imalat ve satış yerimizden istediğiniz ölçü ve renklerde şark köşesi minderleri satın alabilirsiniz. Bütçenize göre çeşitli fiyat aralıklarında ve çeşitli kalitelerde minder modellerimiz mevcuttur. Standart olarak şark köşesi minder ölçüleri 10 cm kalınlığında olup 90x70cm şeklindedir. Uzun minderler ise 70×180’dir. Halep serisi modellerimizin ölçüleri ise 70cm x190 cm’dir. Minder siparişi vermeden önce lütfen bizimle irtibat kurunuz.

Bazı modellerin kumaşları üretimden kalkmış olabilir. Yada bazı minder modellerinin firma olarak satışını sonlandırmış olabiliriz. Yukarıda görmüş olduğunuz minderlerin geneli 10 cm kalınlığındadır. Fakat 20 ve 40 cm kalınlığına kadar çıkabiliyoruz. Dikkat edeceğiniz üzere bazı sırt yastıkları eğimli duruyor. Bu sırt yastıklarının üst kısımları 10 cm ve alt kısımları ise 15 cm’dir. Böylece hem yastıklar daha dik duruyor ve devrilmiyor hem de oturum açısından daha rahat bir yapı oluşturuyor.

Yukarıda size minderlerin ölçüleri hakkında bilgi verdik. Şimdi bu standart ölçülere göre hareket edersek 1 minder ve 1 yastık takımın fiyatı 300 TL’dir. Fakat bu minderde fitil, kumaşta dikiş, ortalarında düğme gibi farklı özellikler olursa fiyat elbette artış göstermektedir. Kalın minder takımları, 40 cm yüksekliğinde ve 60 cm eninde bir minder modelinin 90 cm’ye göre fiyatı 600 TL’dir. Tabii bu fiyatlar 1. sınıf kumaş, süngere göre hesaplanmıştır. Bazen elimizde seri sonu kumaşlar bulunabiliyor. Bunun için farklı fiyat teklifleri isteyebilirsiniz. Bununla beraber vermiş olduğumuz fiyatların güncel olarak sürekli değişiklik gösterdiğini de hatırlatmak isteriz. En sağlıklı fiyat bilgisi telefon ile alınan fiyatlar olduğunu unutmayalım.

İstanbul Şişli’de bulunan imalat ve satış yerimizden istediğiniz ölçü ve renklerde şark köşesi minderleri ve köy minderleri satın alabilirsiniz. Bütçenize göre çeşitli fiyat aralıklarında ve çeşitli kalitelerde dekoratif minder modellerimiz mevcuttur. Bir çok kimse köy minderleri nerede bulunur? Şark köşesi nerede satılır şeklinde internette arama yapmaktadır. Siz bu şekilde arama sonucunda bize ulaştıysanız doğru adrestesiniz demektir. Firmamızda her türlü sedir, şark odası ve köy odası malzemeleri bulunmaktadır.

Evinizin bir odasına şark köşesi yapmaya karar vermeden önce dekorasyon konusunda bir uyum olması gerektiğini unutmayın. Yani seçeceğiniz minder kumaşları ve ebatları odanızda hoş olmayan bir görüntü bırakmamalıdır. Bunun için ilk önce renk düzenine önem vermelisiniz. Kumaş kartelasından seçeceğiniz kumaşı evinizdeki diğer eşya, kumaş ve perdelerle uyumlu olması gerektiğini diğer bir tabirle kombine yada kombinasyon olması gerektiğini unutmayın.

Osmanlı tarzı oturma grupları, bir açıdan bakıldığında şark keyfini evinde yaşamak isteyen kişiler için, çeşitli minder takımları bulunmaktadır. Böyle bir otantik tasarım yapmak vazgeçilmez tutku halini aldı günümüzde artık. Takımların genelinde ince detaylı el işi oymalar işlenmiştir. Ayrıca motif ve desenlerle Anadolu ezgileri hakimdir. Hem evlerde hem işyerlerinizde kuracağımız retro yada vintage dediğimiz tarzda minderlerle misafirlerinize huzurlu konforlu saatler geçirmenize imkan sağlamaktadır.

Sedir ve minder modellerimize üst menüden ulaşabilirsiniz.

Şark Odası Minderleri

Şark odası minder fiyatları, neredeyse doğallığın yok olduğu oturma gruplarında hem doğallıkla hem de farklı bir tarz elde etmek için şark odası minder takımları çok uygundur bütçenizi zorlamaz. Şark odası minder fiyatları, diğer oturma grubu takımları gibi kaba sert görünümlü olmak yerine kibar ve hoş bir görünüme sahiptir ve bunun yanı sırada uygun oluşuyla herkesin alabileceği şekildedir. Şark odası minderleri, Anadolu’da sıkça görülen, günümüz insanlarının da özlediği sıcaklığı bizlere sunan şark köşelerinin olmazsa olmazıdır. Şark köşeleri alt kısmı ahşap süslemelerden oluşur üst kısmı ise minderlerden oluşan oturma grubudur.

TERZİ BABA

Klasik şark köşesi minderleri genellikle orijinal  bulabilmek amacıyla kuru otlarla doldurulur ve sert olur. Tabii otlardan yapılmış bu yastıklar çok da konforlu diyemeyiz. Bu özellik son günlerde yeni üretimlerde konfor açısından sert süngerlerin tercih edilmesinden de anlaşılmaktadır. Özellikle de dekoratif, sadelik ve doğallık ürüne farklı ve otantik bir hava katmaktadır. Evinizde huzurlu dinlenme ortamı sağlamak içinde kullanılabilir. Metropolde yaşayan ve teknolojinin hızla arttığı bu dönemde insanlar daha samimi ve geçmişe yönelik hatıraları anımsamak ve yaşatmak için; dekoratif alanda şark kültürüne gidip Anadolu’nun o temiz ve içtenliğini evlerine getiriyorlar.

Şark Köşesi Minder Yastık takımları

MUNZUR

 

şark köşesi takımı

Dekoratif minderler gün geçtikçe ülkemizde daha popüler olan bir dekorasyon stili haline geldi. Artık hemen hemen herkesin evinde bir odasının şark köşesi olduğunu görürsünüz. Sadelik ve abartıdan uzak olan bu dekor tarzı gerek ahşap mobilyaları ve gerekse sade minder tasarımları ile sıcak bir ortam sunuyor.

 

Hediye verme kültürü hepimizi yakından ilgilendirir. Hediye almak da vermek de insanı mutlu eden anların başında gelir. Bu neden ile hediye seçerken çok dikkatli davranmaya gayret ederiz. Çünkü alınacak hediye hem bizim zevkimiz yansıtacak aynı zaman da karşı tarafında beğenisine sunulacaktır. Bakır hediyelik eşyalar arasında en çok rağbet gören hediyelikler arasındadır. Bu neden ile bakır ürünler en çok tercih ettiğimiz hediyelik eşyalar olur. Bakır hediyelikler, hediyelik eşya satıcılarının çok sattığı eşyalar arasında ilk sıralarda gelir.
genellikle çok uzun kullanımlı olduğundan çok tercih edilir. Zaten bakır çok değerli bir maden olma özelliğini bu dayanıklılığından almaktadır. Bu yüzden kalıcı hediye almak isterseniz bakır
hediyelikler çok uzun yıllar sizi hatırlatacak ve kullanan kişiye de uzun yıllar faydalı olacaktır.

Şark Köşesi Minder Modelleri ve Fiyatları

Modelleri inceledikten sonra galerinin alt kısmında bulunan minder fiyat listesini inceleyebilirsiniz.

 

MİNDER FİYATLARI 2022

Aşağıda model ismine göre 1 minder ve 1 sırt yastığının fiyatını görebilirsiniz. En, boy, derinlik ve kalığa göre ölçüler de tabloda yer almaktadır. Fiyatlar biyesiz olarak hesaplanmıştır. 1 minder yastık için biye farkı 100 TL’dir. (Lütfen Güncel Fiyat Alın)

MODEL
90 cm Fiyatı Köşe Fiyatı
Derinlik
Minder Kalınlık
1 minder yastık 1 minder 2 yastık
Ahsen 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Asaf 950 ₺ 950 ₺ 70 cm 20 cm
Bağdat 1500 ₺  1500 ₺ 70 cm 40 cm
Bağdat 02 1500 ₺  1500 ₺ 70 cm 20 cm
Beyazıt  1500 ₺  1500 ₺ 70 cm 10 cm
Bostan  1500 ₺  1500 ₺ 70 cm 10 cm
Emirgan  1500 ₺  1500 ₺ 70 cm 10 cm
Girvelik  1500 ₺  1500 ₺ 70 cm 10 cm
Gülistan  1500 ₺  1500 ₺ 70 cm 10 cm
Halep  1500 ₺  1500 ₺ 70 cm 10 cm
Divan  1500 ₺  1500 ₺ 70 cm 10 cm
Kahire  1500 ₺  1500 ₺ 70 cm 10 cm
Kahta 950 ₺ 950 ₺ 70 cm 10 cm
Kardelen 10 (el işi) 3.500 ₺ 4000 ₺ 95 cm 20 cm
Kardelen 10 (makine) 2500 ₺ 2500 ₺ 95 cm 20 cm
Kardelen 11 (El işi) 2600 ₺ 2.600 ₺ 70 cm 20 cm
Kardelen 11 (makine) 1300 ₺ 1300 ₺ 70 cm 20 cm
Kardelen 01 2300 ₺ 2200 ₺ 70 cm 40 cm
Kardelen 02  1300 ₺ 1300 ₺ 70 cm 20 cm
Kemaliye 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Kudüs 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Lalezar 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Mihriban 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Manastır 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Medrese 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Modern 01 950 ₺ 950 ₺ 70 cm 20 cm
Modern 02 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Modern 03 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Modern 04 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Mostar 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Osmanlı 950 ₺ 650 ₺ 70 cm 10 cm
Rabia 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Refahiye 950 ₺ 950 ₺ 70 cm 10 cm
Munzur 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Terzi Baba 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Ürgüp 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm
Üsküp 800 ₺ 800 ₺ 70 cm 10 cm

%40 İNDİRİM KAMPANYASI

Şark köşesi minder takımı fiyatları

Sadece 1200 TL

Kampanya Detayları: (Lütfen detaylıca okuyunuz)

 • Fiyat sadece bu ürün için geçerlidir. Diğer modellerin fiyatları aşağıda fiyat listesinde yayınlanmıştır.
 • Kargo hariç fiyattır.
 • Minder ölçüleri 60*180 cm
 • Sırt yastığı ölçüsü 2 adet 40*90 cm
 • Minder kalınlıkları 10 cm’dir.
 • Kumaş yıkanabilir dokuma özelliğindedir.
 • Sünger 22 DNS kalitesindedir.

03 Aralık 2013 154538 okunma