• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Modern Şark Köşesi Modelleri ve Fiyatları

Şark köşesi, Anadolu’ya ait bir dekorasyon kültürünün adıdır. Anadolu’daki köyleri gezerseniz her evde bir makat yada sedir dediğimiz oturma alanlarının olduğunu görürsünüz. Bu makatların üzerinde sadece halı vardır. Arka yaslanma minderi yerine de içinde saman dolu yastıklar vardır. Evet bu bizim dekor kültürümüzün bir parçasıdır.

Tabii yeni nesil bu şark köşesi modellerini görmediği için, daha doğrusu köy kültürü yaşamadığı için eskilerde kalmış sedir ve minder hasır modelleri hiç dikkatlerini çekmiyor. Bunun yerine daha modern yada batı koltuk tasarımlarını tercih ediyorlar. Fakat firmamız yeni renk ve çizgilerle şark köşesi modellerine yeni tasarım kazandırdı. Bu modeller aslında ne tam bir şark köşesi ne de batılıların spor tarzda dediğimiz koltuk modellerine benziyor.

Tasarladığımız bu modellere de modern şark köşesi ismini verdik. Modern şark köşeleri iki kısma ayrılır. Modern sedirler ve modern minderler. Eğer siz yerden yüksek koltuk gibi köşe takım düşünüyorsanız sedir yada yüksek minder modeli almalısınız. Yok yere oturmak yani alçak oturmak istiyorsanız size modern minder modellerimizi tavsiye edebiliriz. Sedirlerin üretimi daha çok ahşap ağaçlardan yapılıyor. Firmamız sedir imalatında gürgen ve kayın ağacını ağırlıklı olarak kullanmaktadır. Minder modelleri ise tamamen fermuarlı olup, dokuma kumaştan imal ediliyor. Böylece rahat çıkartılıp yıkanabiliyor.

Modern Şark Odası Minder Modelleri

Modern minder fiyatları

Bu tarz el işçiliği olan minderlerin her biri 90 cm’dir. Bazı modeller tek kat bazısı ise çift kat olarak dizayn edilmiştir. Tek minder ve sırt kısmı dahil bir 90 cm’lik minder takımının fiyatı 1300 TL’dir. Fiyatlar güncel olamaya bilir. Lütfen sipariş vermeden önce fiyat alınız.

Hayatımızın her anında sedir ve minderler kullanılmaktadır. Gerek Şark usulü minderler, gerek sedirlerde kullanılan minderler olsun her mekanımız da kullanılmaktadır. Şark usulü minderler şark genelde şark köşelerinde kullanılmaktadır. Bu minderler özel imalat olup, şark köşeleri için özel imal edilmişlerdir. Sedirlerde kullanılan minderlerin iç yapısı ile şark köşelerinde kullanılan şark usulü minderlerin iç yapısı birbirinden farklıdır. Sedirlerde kullanılan minderler daha yumuşak ve daha farklı desenler olmasına rağmen, şark usulü minderlerde kullanılan desenler daha nostaljik ve Anadolu figürleri taşımaktadır. Sedirlerin ve şark köşelerinin vazgeçilmezleri olan minderler hayatımızda gerçekten çok büyük kolaylık ve rahatlıktır. Bu konularda ülkemizin çeşitli yerlerinde ve bölgelerinde faaliyet gösteren pek çok firma vardır. Bunlar gerek kalite yönünden gerekse de uygulama ve sipariş yönünden farklılık göstermektedir.

 

Modern Şark Odası Minder Fiyatları

Fiyatlar daha çok proje bazı hesaplanmaktadır. Fakat müşterilerimiz genel olarak fikir edinmek amacı ile ortalama fiyat istediği için bir minder ve yastık 90 cm boyunda olmak üzere 1000 TL civarında seyretmektedir. Modern şark köşesi kumaşları sezon olarak sürekli değiştiğini unutmayın. Yeni sezon, yeni kumaş, kampanya ve indirim gibi konular sebebi ile hem fiyatlar ve hem de kumaşlar değişebiliyor.

Sektördeki firmaların kullandığı malzemelerin kalitesi, malzeme konusunda aslına en uygun olanın seçilmesine özen göstermesi,  Değişik model, desen ve ebatlardaki ürünleriyle müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmesi,  Müşteri odaklı olması ve sürekli iyileştirmede bulunması, Müşterilerinin farklı talep ve ihtiyaçlarına uygun ürünler oluşturması ve üretmesi çok büyük önem arz etmektedir. Şark usulü minder ve Sedir dendiği zaman genelde aklımıza doğu Anadolu, güneydoğu Anadolu, doğu Akdeniz ve iç Anadolu’da kullanılan şark köşeleri, şark usulü minderleri ve sedirleri akla gelmektedir.  Ülkemizin en önemli geleneği olan, atalarımızdan dedelerimizden günümüze kadar modifiye olarak ve modernleşerek gelen şark köşeleri ve sedirlerimiz için en kaliteli ve en güzel Anadolu desenli minderleri de ekleyerek buradan avrupaya açılmamız ve yurt dışına ihracat yapmamız büyük başarı olacaktır.

Modern şark odası modelleri sunduğumuz bu yazıda size minder fiyatları hakkında da bilgiler vermekteyiz. İstanbul’da Şişli’de bulunan imalatçı firmamıza gelerek yeni sezon kumaşlardan seçim yapabilirsiniz.

İmalatını İstanbul’da yaptığımız ve Türkiye’nin birçok yerine tedarik ettiğimiz ürünlerimizi müşterilerimizin beklentilerinin ötesinde, farklı yaşam biçimlerine ve kullanım alışkanlıklarına uygun olarak kendimizi geliştirerek ürünlerimizi sizlere sunarak sektördeki faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

 

Modern sedir modelleri

Sedir, bir çeşit ahşap koltuk demektir. Geçmiş yıllarda hemen her evde bulunan bu ev eşyaları son yıllarda en popüler dekor malzemesi olmaya başladı. Özellikle Avrupa ülkelerinde de görmeye başladığımız bu tarz dekorasyonlar önümüzdeki yıllarda dünyanın bir çok şehrinde yaygınlaşacak gibi görünüyor.

modern şark köşesi modelleri

modern şark köşesi modelleri

 

Fakat şimdi imkanlar daha da gelişti. O saman dolu yastıklara gerek kalmadı. Tabii insanlar artık makatlarda olduğu gibi direk tahtanın üzerine de oturamıyor. Şimdi bu makat yada sedir dediğimiz ürünlerin üzerine içi sünger olan minderler konuluyor. Arka yastıklar için de aynı şey geçerli.

Önceden şark köşesi oturma yerleri üzerinde halılar vardı. O halılar yün olduğu için sağlıklıydı. Fakat şimdi halıların neredeyse tamamı petrol ürünü ve sağlıksız. Günümüzde en makulü pamuklu kumaşlardır.

Renkli minder takımları

Modern minder modelleri

Yeni imkanlar doğrultusunda firmamız Şark dekorasyon, kültür yapımızı bozmadan modern çizgiyi de yakalamaya çalışarak yeni bir dekor tarzı geliştiriyoruz. Konforun ön planda olduğu modern şark köşesi modelleri sizin için geliştirdik. Modern şark köşesi fiyatları için bizimle irtibata geçmenizi rica ediyoruz.

Firmamız modern şark köşesi kumaşları kullanarak, farklı renk ve desenlerde yeni motifler oluşturdu. İlginç şark köşesi takımları sosyal medyada da etkili şekilde paylaşılmaya başladı. Güzel şark köşesi arayanlar için yaptığımız yeni değişik şark köşesi modellerimiz için farklı kumaşlar da beğenmeniz mümkün. Bunun için firmamızı ziyaret etmeniz gerekiyor.

Modern Şark Köşesi Minderleri

Modern minder modelleri biraz koltuk, biraz yer minderi ve biraz da şark köşesi havasındadır. Dilediğiniz ölçüde yaptığımız bu modeller, konforlu ve bir koltuk takımı rahatlığındadır. Dilediğiniz şekilde dizayn edebilme özelliğe sahip olan modern şark köşeleri, 90*90 cm ebatlarında üretiliyor. Alt minderi, üst minder ile yanyana getirilerek yatak olarak da kullanabiliyorsunuz. Modern şark köşesi fiyatları, ölçü, adet teslimat gibi seçeneklerden dolayı farklı fiyatlarda seyredebiliyor. Bu sebeple Şark Dekorasyon’u arayarak ölçü, adres ve adet bilgilerini vererek özel ölçü minder siparişini aktif edebilirsiniz. Modern minderler ve modern şark köşesi nerede yaptırılır? sorusuna cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Modern sedir ve şark köşeleri aynı zamanda renkli minderleri balkonlarda, sandalyelerde, şömine önünde, terasta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Minderler üzerine uzanıp dinlenebileceğimiz ya da oturup keyifli sohbetler edebileceğimiz en keyifli anlarımızı geçirdiğimiz bir objedir. Minderler konforunun yanında renkli ve değişik modelleriyle her zevke hitap etmektedir. Renkli minderler her mekanda rahatlıkla kullanılabilir. Son yıllarda yazlık oteller ve beachlerde minderler üzerinde güneşlenmek moda oldu. Ayrıca bazı özel iç mekanlarda ve evlerde rahatlıkla kullanılan bir aksesuardır. Klasik tarzda dekore edilen evlerde kadife kumaşlar ve püsküllerle, renkli pullarla süslenen minderler tercih edilmektedir. Modern tarzda dekore edilen evlerde ise açık keten kumaşlar ve pastel renklerin hakim olduğu minderler tercih edilmektedir.

Renkli köşe minderler. İstediğiniz boy ve renklerde yıkanabilir kumaşlardan renkli minder takımları üretmekteyiz.

Eğer yumuşak ve konforlu minderlerim olsun diyorsanız yukarıdaki takım tam size göre.

Firmamız tarafından üretilen modern şark köşesi minderleri 1. sınıf malzemeden imal ediliyor. Kumaş ve süngerde kaliteden ödün vermeyen firmamız müşteri memnuniyetini birinci sırada tutuyor. Aşağıda bulunan modern şark köşesi modellerini de incelemenizi tavsiye ederiz.

Modern ve farklı şark köşesi için, burada gördüğünüz şekilde, karışık renklerden ve desenlerden oluşan minderler yapıyoruz. Burada renkler ve desenleri sizin seçiminize göre belirliyoruz. Odanızda bulunan renkler ve tasarımlara göre, istediğiniz özel ölçüde minder imalatı yapmaktayız. Dilerseniz sert ve dilerseniz yumuşak bir takım da yapabiliriz. Yüzlerce kumaş çeşidi ve farklı minder modelleri ile Şark Dekorasyon hizmetinize hazırdır.

çiçekli mavi minder

Mavi renklerden oluşmuş modern şark köşesi minderleri üzerine aralara konulan çiçek minderler daha takımı daha şık hale getiriyor. Bazen köşede bulunan pembe yastık gibi, zıt renklerle köşenize hareket katabilirsiniz.

INSTAGRAM

29 Mart 2018 28353 okunma
Şark Köşeleri

Müşteri Temsilcisi

BENZER YAZILAR

Sedir Minderleri

Sedir Minder Modelleri Evinizde harcadığınız vakitlerin büyük bir kı mı ya alonda yada oturma oda ında geçmektedir O ebeple alonlarınız ve oturma odalarınızın daha şık ve...

Yer Minderleri Modelleri

Yer minderleri evler için ta arladığımız çeşitli kalite ve boyutlarda olan dekora yon malzemeleridir En belirgin özellikleri içinde bir ağaç i kelet olmama ı Hafif olma ı ve rahat bir...

Palet Mindeleri

Palet minder ya tık takımı on zamanların en popüler dekora yon modellerinden biri oldu Koltuk fiyatlarının oldukça yük ek olma ı tüketicileri ucuz yollu ve fakat güzel dekora yonlar...

YORUMLAR

Avatar
ebru 09 Nisan 2016

mrb cok güzel balkon için düşünüyorum yardımcı olur musunuz acilllll

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 09 Mayıs 2016

  Ölçü verin lütfen.

  Cevapla
Avatar
Enis 04 Eylül 2016

Merhaba,
Modern 01 ve Kardelen 01 modellerinizi çok beğendim. 3 tane 75*75 yer minderi ve ve sırtlıkları için fiyat verebilir misiniz?

Cevapla
Avatar
adem temur 09 Kasım 2016

210a 390 odaya alacağım fiyat ne olur ahsen 1 modern 2

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 15 Kasım 2016

  900 TL

  Cevapla
Avatar
İbrahim Oruç 12 Kasım 2016

İyi çalışmalar. Kardelen 01 modeli için ölçüler standart mı. Standart ise sadece köşeli olan kısmın ölçülerini verebilir misiniz? Standart değilse farklı uzunlukta ölçüler taleb edebiliyor muyuz? Şimdiden teşekkürler.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 15 Kasım 2016

  Farklı ölçülerde yapabiliriz.

  Cevapla
Avatar
sinan karagöz 11 Mayıs 2017

Kardelen 1 Modelinizi çok beğendim
2 Adet 1,50 cm ve 1 Adet 3,00 cm olarak odama dizayn etmeyi düşünüyorum.
Acaba istediğimiz derinlik ve yükseklikte de yapabiliyor musunuz ?
Belirtmiş olduğum ölçülerde fiyat ne olur ?

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 22 Mayıs 2017

  Merhaba

  İstediğiniz minder derinliğini belirtin lütfen.

  İyi günler dileriz.

  Cevapla
Avatar
Zeynep 17 Eylül 2017

Modern01 için 1.5 m fiyatı nedir
Mailimden ulaşır mısınız

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 22 Eylül 2017

  Merhabalar. Sedir ve minder fiyatları için mail atarsanız arkadaşlar size dönüş sağlar.

  Cevapla
Avatar
Gökcen Atay 11 Haziran 2018

Merhabalar model2 of 11 yazan modeli begendim bir köse ve iki parca kac lira olur ortalama. Bi de teslimat icin ucret aliyor musunuz

Cevapla
Avatar
Yusuf özdemir 26 Temmuz 2018

30-40 metrekare bir odaya modern bir şark odası minderli şekilde ortalama kaç lira olur örneğin Kardelen 01 modeli

Cevapla
Avatar
özgür 23 Ekim 2018

size ulaşmak istiyorum.fiyat ,ölçü,model,kumaş renk desen seçeneklerini öğrenmek istiyorum.

Cevapla
Avatar
özgür 23 Ekim 2018

merhabalar,bana dönüş yapabilirmisiniz lütfen.tlfn nosu bırakabilirmisiniz.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 14 Kasım 2018

  İletişim kısmını kullanabilirsiniz.

  Cevapla
Avatar
Yakup emre asan 04 Şubat 2019

2.00 × 3.50 odaya modern yer minderi fiyati ne olur acaba? misal kardelen 10 y 02

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 06 Şubat 2019

  Kardelen 10 ve Kardelen 02 mi?

  Cevapla
Avatar
Şeyma CENGIZ ISLAK 18 Mart 2019

3 metreye 3 metrelik iki duvara minder yaptırmak istiyorum.Arkalikli olarak.kardelen 01modeli olabilir.Fiyat alabilir miyim lutfennnn

Cevapla
Avatar
Veysel CAN 29 Mart 2019

Modern 02 Modeli
oturma yeri için,
175*80*15 = 1 adet ,
180*80*15= 1 adet,
80*80*15 = 1 adet,
160*80*15= 2 adet
sırtlık için,
160*45*15 = 2 adet
80*45*15= 2 adet
175*45*15= 1 adet
180*45*15= 1 adet
FiYAT ALABİLİR MİYİZ?

Cevapla