Konya şark köşesi ve sedir modelleri

Konya sedir modelleri ve şark köşesi için doğru adrestesiniz. Türkiye’nin her iline şark köşesi ve sedir satışı yapan Şark Dekorasyon adresinde istediğiniz modelde ürün bulabilirsiniz.

Gerek coğrafi yapısı olarak gerek çok kalabalık olması Anadolu’muzda en çok dikkat çeken şehirlerden biri de Konya’dır. Mevlana şehri olarak bilinen Konya Mevlana ziyaretiyle beraber çok turist çekmesi sebebiyle Anadolu’nun kültürel değerlerinden olan şark köşesi modellerini tanıtmaya yardımcı olmuştur.

Sedir Modelleri Konya

Sedir Modelleri Konya

Konya şark köşesi

Konya şark köşesi

Konya halkı değerlerine bağlılığı sayesinde nesilden nesile aktarılan bir kültür potansiyeli vardır. Ülkemizin genelinde eskimeye yüz tutmuş evlerimizde yer vermediğimiz eşyalar olmuştur. Bunların başında şark köşeleri gelmektedir. Konya ili bu şark köşelerini geliştirmiş kendine özgü değer katmış ve eskimeye yüz tutmuş bir adeti gün yüzüne çıkarmıştır. Günümüzde Konya şark köşesi modelleri diye anılan bu değerli mobilyalar artık evlerimizde yer almaya başlamıştır. Konya şark köşesi modelleri minder şeklinde duvar kenarları yastıklı veya divan şeklinde altında ayakları olan duvar kenarlarında da yastık olan modeller şeklinde karşımıza çıkmıştır. Modeller bir takım haline getirilip Konya şark köşesi takımları haline insanların beğenisine sunulmuştur. Takımlar ister ayrı ayrı olsun isterse bir bütün halinde olabilmektedir. Konya şark köşesi takımları renkleri itibariyle de kırmızı renk ağırlıklı olmakla beraber şark köşesinin ortası dizayna uygun halılarla kaplanmıştır. Evinize bahçenize ayrı bir hava katan bu takımlar misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamanıza olanak sağlamıştır. Kullanılan malzemeler olarak yastık içlerinde sünger yada  sıkıştırılmış kamış kullanılmaktadır. Ayaklı şark köşelerinde ise kullanılan ağaç isteğe göre değişmektedir. Fakat öncelik dayanıklı ağaç ürünleri kullanılmaktadır. Kumaşları da dokuma halı kumaşlarından olup üzeri işlemelerle süslenmiştir. Kullanılan malzemeler kolay temin edildiği için bunu da fiyatlarda görmek mümkündür. Konya şark köşesi fiyatları diğer mobilyalara oranla çok ucuz olup her eve rahatça yapılabilmektedir. Konya şark köşesinin fiyatlarının artması sadece kullanılan alana göre biraz değişkenlik gösterebilir.

Geleneklerimize bağlı olmamız bazı kültürlerimizi yaşatmamız bizden sonra gelecek nesillere çok iyi bir örnek teşkil edecektir. Modern mobilyalardan kurtulmak isteyen insanlar hiçbir arayışa girmeden Konya ‘ya özgü şark köşelerini evlerinde rahatça yer verebilirler.

Konya ilinin ilçeleri aşağıdaki gibidir:

Ahırlı · Akören · Akşehir · Altınekin · Beyşehir · Bozkır · Cihanbeyli · Çeltik · Çumra · Derbent · Derebucak · Doğanhisar · Emirgazi · Ereğli · Güneysınır · Hadim · Halkapınar · Hüyük · Ilgın · Kadınhanı · Karapınar · Karatay · Kulu · Meram · Sarayönü · Selçuklu · Seydişehir · Taşkent · Tuzlukçu · Yalıhüyük · Yunak

Bir önceki yazımız olan Şark odası nasıl yapılır? başlıklı makalemizde şark köşesi dizaynı ve şark odası dizaynı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Konya şark köşesi ve sedir modelleri için 2 cevap

  1. Gonul kus diyorki:

    Merhaba lar bir salıncak iki tane de bank var bahçede bunlara yumuşak minder istiyoruz fiyatı ne olur ucu de üçlü fiyat almak istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir