Tekirdağ Şark Köşesi ve Sedir Modelleri

Tekirdağ Çorlu Şark Köşesi Modelleri

Trakya yöresinin tarihi gelenekleri, tarihi eserleri, yaşayış biçimleri itibariyle büyük bir kültürün beşiğidir. Trakya yöresinde yer alan Tekirdağ ilimiz konumu bakımından Avrupa’ya yakın olması sebebiyle çokça göç almıştır. Göçebelerin sürekli göç halinde olması az ve hafif eşyaların rahatlıkta taşınmak istenmesi kullanılan eşyalarda belirleyici olmuştur.

Tüm sedir ve minder modellerini görmek için ANA MENÜ yü kullanınız.

Şark köşesi minderlerinde kullandığımız sünger ve kumaş kalitesi 1. sınıf özelliğe sahip olup fermuarlıdır ve yıkanabilme özelliğine sahiptir.

Tekirdağ bölgesine gelen göçebe insanlar yanlarında getirmiş oldukları hafif olan yer minderleri o yörede kullanım olarak artışını sağlamış ve tanınmasında önemli rol oynamıştır. Günümüzde yöre halkının bu minder şeklindeki oturma eşyalarını benimsemesiyle hem geliştirmişler hem de dünyaya tanıtımını sağlamışlardır. Modern yaşamda da Tekirdağ şark köşesi modelleri olarak geliştirilmiş hali karşımıza çıkmaktadır.

Çorlu Şark Köşesi

Tekirdağ  Çorlu Sedir Modelleri

Sedirlerde kullandığımız ağaç gürgen ve kayın olup uzun seneler kullanıma uygundur.

Çorlu sedir modelleri Türkiye’de de tanıtımı itibariyle kullanımı giderek artmaktadır. Modellerin tamamında yöreye has motifler kullanılmıştır. Bu motifler tamamen el işlemesi olup işleyen insanların göz nuruyla daha da değer kazanmaktadır. Şark köşelerini takım halinde de isteğe sunmak mümkündür. Tekirdağ şark köşesi takımları tekli, ikili ya da daha fazla parça halinde olmaktadır. Eğer ki takımlarınızı yerden yüksek istiyorsanız şark köşesinin yanları çayınızı, kahvenizi koyacağınız kollar eklenip alt kısmada küçük çekmeceler eklenip görünüş ve kullanış açısından Tekirdağ şark köşesi takımlarından evlerinizde yer verebilirsiniz. Kullanılan malzemeler arasında sağlamlık açısından sedire de yer verilmiştir. Kumaşlarda yer alan işlemeler el işi olması sebebiyle bu durum Tekirdağ şark köşesi fiyatlarına da dâhil edilmiştir. Minder fiyatları 90×70 şeklinde minder ve sırt yastığı takım olarak 200 TL civarında seyreder. Kalınlık ölçüsü ve standardın dışına çıktığı zaman fiyatlar yükselir. İndirim ve kampanya dönemlerinde fiyatlar değişkenlik gösterebileceği gibi, ilerleyen süreçte enflasyon rakamlarına orantılı olarak fiyatlar da artış da olabilir. Fiyatta KDV dahil değildir.Şark köşelerinde sade sünger yada sıkıştırılmış kamış kullanılması durumunda Tekirdağ şark köşesi fiyatlarının daha ucuz olduğunu gözlemleyebiliriz.

Çorlu Sedir Modelleri

İnsanların kullanmış olduğu her alan değerlidir. Bu alanlar en güzel ilgi ve alakayı hak etmelidir. Günümüzün vazgeçilmezleri arasına girebilecek olan Tekirdağ şark köşeleri önem verdiğimiz alanlara yani evlerimize en güzel yakışan mobilya takımları olmayı fazlasıyla hak etmektedir

Çorlu ilimizde bulunan ilçe ve mahalleler

ALİPAŞA

CEMALİYE

CUMHURİYET

ÇOBAN ÇEŞME

ESENTEPE

HATİP

HAVUZLAR

HIDIRAĞA

HÜRRİYET

KAZIMİYE

KEMALETTİN

MUHİTTİN

NUSRATİYE

REŞADİYE

SAĞLIK

SİLAHTARAĞA

ŞEYHSİNAN

YEŞİLTEPE

ZAFER

CUMHURİYET

HÜRRİYET

OMURTAK

ÇAMLIK

GİRNE

KORU

BİRLİK

İSTASYON

MERKEZ

KALE

Bir önceki yazımız olan Şark odası nasıl yapılır? başlıklı makalemizde şark köşesi dizaynı ve şark odası dizaynı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir