• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Osmanlı Minderleri ve Fiyatları (Kampanyamız Başladı)

Osmanlı minderleri hakkında Her milletin kendine özgü bir tasarım anlayışı var. Bizim milletimizin de temelinde Osmanlı Devleti vardı. Türkiye deyince herkesin aklına Osmanlı gelir. Çünkü bu milletin hem ecdadı hem de toprakları bakımından Osmanlı Türkiye’nin ve Türklerin tarihidir. O sebepledir ki, bu gün ki mobilya ve dekorasyon anlamında tasarımlarımızda muhakkak Osmanlı motiflerini görmemiz kaçınılmazdır.

Özellikle minder modellerinde en çok tercih edilen tarz Osmanlı Minderi ve yastığıdır. Zaten şark köşesi, sedir modelleri ve bu tarz minder çeşitlerinde tasarımın temeli de eski kültürümüzdür. İnsanlar genellikle Osmanlı desenli ve şark köşesi tarzında sıcak ortamlarda sohbet etmekten çok hoşlanmaktadır.

Son zamanlarda nargile kafe, çay bahçesi yada kahve dünyası gibi ortamların arttığına hepimiz şahit olmuşuzdur. Burada dikkat ederseniz bu tür ortamların neredeyse tamamında Osmanlı ve Şark dekoru işlenir. Bunun sebebi az önce dediğimiz gibi müşteriler daha çok sıcak ortamda sohbet ve muhabbet etmek isterler. Şark Dekorasyon ailesi olarak, her ölçü ve desende şark köşesi minderleri yapmaktayız. Bunun yanında Osmanlı minderi ve Osmanlı sedirleri gibi modeller de yapmaktayız.

Osmanlı minder takımları
Evinizin bir odasına, güzel bir  yada Osmanlı şark köşesi yaparak siz de evinizde misafirleri en güzel bir ortamda ağırlayabilirsiniz. Bu yazımızda size Osmanlı sedirleri ve Osmanlı minder yastıkları hakkında bilgi verdik. Benzer içerikte konuları arşivimizi inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Şark Köşesi Minder Yastık takımları

Şark köşesi her şeyden önce Türk milletinin ve Osmanlı Devletimizin en önemli kültür miraslarından biridir. Her devletin, her milletin ve her devrin bir kültürü vardır. Avrupa devletlerine yada Ortadoğu devletlerine giderseniz, oradaki mimari yapılardan tutun da bina tasarımlarına ve evlerdeki dekorasyona kadar her türlü farklı motifleri fark edeceksiniz. Aynı şekilde Türkiye’ye gelen turistler de bizim kültürümüze ait olan ve bizi temsil eden tarihi motifleri beğenerek izler fotoğraf ve video kayıtları alırlar.

Şark köşeleri de bu motiflerden biridir. Günümüzde en çok takip edilen ve popülerliğini koruyan şark köşeleri yabancı ziyaretçilerin de dikkatini çekmektedir.

Sedir Modelleri Fiyatları

Ülkemizin hangi şehrine giderseniz gidin, tarihi mekanlara girdiğinizde bu motifleri görmeniz mümkündür. Çünkü Şark köşeleri ve sedir köşeler bizi yani Türkiye’yi temsil eder. Bir manada Anadolu demektir. Tabii şark köşelerinin yanında duvarlara asacağınız bazı aksesuarları da unutmamak gerekir. Örnek verecek olursak bakır saat gibi, yada bakır bir çerçeve olabilir. Bununla beraber güzel bir kilim asılabilir.

Osmanlı motifli altıgen sehpalar da şark köşelerinin vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Sehpaların üzerine koyacağın bakır sini ve maşrafa takımı da şark odasına başka bir hava verecektir. Odanızda misafirlerini sıcak bir ortamda ağırlamak istiyorsanız güzel ve otantik bir anadolu odası yani şark odası düzenleyebilirsiniz. Bu yazımızda size “şark köşesinin önemini ve güzel bir şark köşesi nasıl yapılır” konusunu anlattık. Arşivimizi ve diğer yazıları ziyaret ederek benzer konuları da inceleyebilirsiniz.

 

INSTAGRAM

24 Mart 2018 6409 okunma
Şark Köşeleri

Müşteri Temsilcisi

BENZER YAZILAR

Sedir Minderleri

Sedir Minder Modelleri Evinizde harcadığınız vakitlerin büyük bir kı mı ya alonda yada oturma oda ında geçmektedir O ebeple alonlarınız ve oturma odalarınızın daha şık ve...

Yer Minderleri Modelleri

Yer minderleri evler için ta arladığımız çeşitli kalite ve boyutlarda olan dekora yon malzemeleridir En belirgin özellikleri içinde bir ağaç i kelet olmama ı Hafif olma ı ve rahat bir...

Palet Mindeleri

Palet minder ya tık takımı on zamanların en popüler dekora yon modellerinden biri oldu Koltuk fiyatlarının oldukça yük ek olma ı tüketicileri ucuz yollu ve fakat güzel dekora yonlar...

Modern Şark Köşesi Modelleri ve Fiyatları

Şark köşe i, Anadolu'ya ait bir dekora yon kültürünün adıdır Anadolu'daki köyleri gezer eniz her evde bir makat yada edir dediğimiz oturma alanlarının olduğunu görür ünüz Bu...