• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Adana sedir modelleri

Sedir, kelime anlamı itibariyle kol koyacak yeri olmayan, arkalıksız üzeri yastık veya minder kaplanarak kullanılan kerevet divan diye adlandırılan bir oturma grubudur. Geçmişi Osmanlı dönemlerine hatta daha eskiye dayanan ve daha çok Anadolu ve şark kültürüne ait bir döşeme şeklidir.

Adana şark köşesi modelleri için doğru adrestesiniz.

Adana, ülkemizin sedir imalatı konusunda öne çıkan illerinden birisi olarak kendisini bu sektöre kabul ettirmiş ve markalaşma konusunda çok yol kat etmiştir. Adana sedir fiyatları, imal edildiği ağaç cinsine kullanılan kumaşın, süngerin, boya ve cilanın kalitesine göre değişebilmektedir.

 

PİRİ REİS

Gürgen veya kayın gibi sağlam ağaçlardan yapıldığındaki fiyatı ile sağlamlık bakımından daha düşük kalitedeki çam ağacından yapıldığındaki fiyatı aynı olmamaktadır. Fiyatı belirleyen diğer bir önemli unsur ise metrajdır. Köşeli olarak imal edilen sedirlerin konulacağı mekânlardaki kaplayacağı uzunluk elbette ki fiyatı belirleyecektir.

HANEDAN

Adana sedir modelleri; şark veya köy tipi sedir modelleri ve Modern tarzda üretilen sedirler olmak üzere iki tipte üretilmektedir. Şark veya köy tipi modellerimiz daha çok Anadolu kültürünün Malazgirt’ten günümüze uzanan geleneksel halı, kilim motiflerini ve klasik ahşap el işçiliği sanatının izlerini taşımakta, modern tarz dediğimiz tip ise daha günümüz çizgilerini taşıyan, kumaş desenlerinden, sünger motiflerinden imal edilmektedir.

adana şark köşesi minderleri

Göçebe kültüründen gelen Anadolu insanının geçmişe olan özleminin ve geçmişle olan bağını simgeleyen, Anadolu’ya karşı içten içe sınırsız bir hayranlık duyan dünya milletlerinin de ilgisini ve beğenisi çeken Adana sedir takımlarının ülkemizin her yerine sevkiyatı mümkündür. Sedir takımlarımızın rahatlığı, estetik görünümü ve mekânlara sağladığı mistik ve otantik hava meraklılarını cezbetmektedir.

Modern hayatın tekdüzeliğinden bir nebze olsun sıyrılmak, Atalarımızın ev hali ve mekan anlayışı ile empati kurarak eskiye olan özleminizi gidermek için sizler de mekanlarınızı Adana sedir takımlarının büyülü dünyasına teslim ediniz. Web sitemizden ve iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. İnanın bir “tık” uzağımızdasınız.

Adana ilimizin ilçeleri aşağıdaki gibidir:

Aladağ
Ceyhan
Çukurova
Feke
imamoğlu
Karaisalı
Karataş
Kozan‎
Pozantı‎
Saimbeyli
Sarıçam‎
Seyhan
Tufanbeyli‎
Yumurtalık‎
Yüreğir

 

BOSNA

ERGAN

BOSNA

GELİBOLU

Osmanlı Şark Köşesi

BEYAZIT

BEYAZIT

BEYAZIT

KADIKÖY

SEMAZEN

TÜRKMEN

 

INSTAGRAM

04 Mart 2018 10708 okunma
Şark Köşeleri

Müşteri Temsilcisi

BENZER YAZILAR

Ankara Sedir Modelleri

Başkent deyince ilk aklımıza gelen şehirdir Ankara Kışları oğuk yazları kurak bir iklime ahip olan bu büyük şehir ülkenin tam orta yerinde bir konuma ahiptir Geçmişten günümüze...

Sakarya sedir modelleri

Anadolu kültürünün her dönemde in anları me t eden çok farklı bir tarzı olmuştur Sakarya edir modelleri ile evinizde O manlıdan, Selçukludan hatta Yörük çadırlarından izler...

Sedir Koltuk Modelleri ve Fiyatları

Yaz geliyor ve bahçelerinizin ü ü olan, keyifle oturup, eşinizle do tunuzla çay kahve içeceğiniz 2018 model edir koltuk modellerimiz piya aya çıkmıştır El işçiliği ve teknolojinin...

Sedir Fiyatları

Konumuza başlamadan önce diler eniz edir ve minderler ara ındaki farka değinelim Bu konuyu başa almamızın ebebi şu: Bir çok müşterimiz edir ve minderleri bir birine...

YORUMLAR

Avatar
ibrahim demir 28 Aralık 2016

merhaba

asaf modelinizin fiyatını öğrenmem mümkünmudur.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 07 Ocak 2017

  Ölçünüz nedir? Nereye teslim edilecek?

  Cevapla
Avatar
Fehmi 22 Ocak 2017

Yerimiz nerde

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 26 Ocak 2017

  İletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

  Cevapla
Avatar
Fehmi 22 Ocak 2017

Sedir yaptırmak istiyorum.nasıl yardımcı olursunuz

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 26 Ocak 2017

  Bizi arayabilirsiniz 0212 212 7771

  Cevapla
Avatar
Esma 28 Kasım 2017

Asaf modelinizi ikili koltuk boyutunda ve tarzinda, ikide kol koyma minderi ile birlikte istiyorum. Fiyat ne olur acaba? Birde rengi kahverengi mi yoksa bordo mu acaba?

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 01 Aralık 2017

  Merhaba. Farklı renk ve kumaşlarla istediğiniz şekilde de yapabiliriz.

  Cevapla