• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Sedir Modelleri ve Fiyatları

Sedir kelime anlamıyla birlikte herkesin bildiği gibi kol koyacak yeri olmayan minder türü ürünlerden oluşturulmaktadır. Ayrıca üstü minderli ve yastıklı olabilen divan şeklinde de yer almaktadır. Sedirin boyu 40 metreye kadar ulaşabilmekte ve isteklere göre hareket edilebilmektedir. Böylelikle  kişiler rahatlıkla sedirleri kullanabilir veya satın alabilirler çünkü sedirler oldukça konforlu bir rahatlama yöntemidir. Divanlarda minder veya kirlet yerine de kullanılabilen sedirler günümüzde artık pek yayın olmasa da tarihi bir önem taşımaktadır.

Sedir modelleri ve fiyatları

  • Modern sedir modelleri
  • Şark usulü sedir modelleri
  • Palet sedir modelleri
  • Kalın minder sedir modelleri
  • Metal demir kasa sedir modelleri

Sedir fiyatları hakkında açıklamalar.

SEDİR MODELLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN ÜST MENÜDEN SEDİR SEKMESİNİ TIKLAYABİLİRSİNİZ

Firmamız yukarıda sayılan sedir modellerin tamamını da imal etmektedir. Modern sedir modelleri daha çok beyaz, mavi ve buna benzer farklı renklerde yapılan ve kumaşların daha spor renklerle tercih edilen modern takımlardır. Şark usulü sedirler ise daha çok ahşap renginin yada naturel ağaç renginin tercih edildiği sedir modelleridir. Bu modellerde minder takımları halı yada kilimlerden oluşur. Palet sedirler ise, ahşap paletlerden oluşur. Evet, marketlerde, pazarlarda gördüğünüz paletlerden söz ediyoruz. Bu paletlerin ölçüsü 80*120’dir. Bu paletler üzerine ister şark köşesi minder isterseniz modern minderlerden koyarak sedir takımı oluşturabilirsiniz. Sitemizde arama yaparak palet sedir modellerini görebilirsiniz. Kalın minder modellerine gelecek olursak, yerden yüksek sedir gibi duran 40 cm kalınlıktaki minder molleridir. İçinde herhangi bir ağaç yada iskelet olmaz. Tamamen süngerden oluşur.

Metal kasalı sedirler ise daha çok dış mekanlarda kullanılmaya uygun, balkon, sedir ve bahçeler için yapmış olduğumuz sedir modelleridir.

Sedir fiyatlarına gelecek olursak. Fiyatlar genel olarak sedirlere göre değişiyor. Projenin büyüklüğü, yurt içi ve yurt dışı masrafları, şehir içi ve İstanbul dışı oluşur, adrese teslim gibi maliyetleri de göz önünde bulundurduğumuzda fiyatların ne kadar esnek olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Fakat en azından bir maliyet oluşturulması açısın fiyat isteyen müşterilerimize metre bazı fiyat verebiliriz. Standart olarak sedirlerin fiyatları 600 TL’den başlayıp 1250 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu tamamen sedir modeline, işçilik ve cila masraflarına göre değişiyor. Metresi 800 lira olan sedir modelleri de oluyor. Nasıl? Müşteri 600 TL olan sediri beğendi fakat sedirde yatak mekanizması istiyor. Bununla beraber bir kısmında sandık özelliği istiyor. İşte o zaman o sedirin metresi 800 TL oluyor. Bu fiyatlar sabit olmayıp sadece bir fikir edinmeniz açısından örnek olarak verilmiş maaliyetlerdir.

Sedirlerin üzerinde keyifle bir nargile yakabilir ve hatta keyifle içebilirsiniz. Gün geçtikçe tarihi eserlerimize veya tarihi yapımıza sahip çıkabilmek adına her zaman oldukça hassas davranılmaktadır. Sedir günümüz tarihi eserler ve tarihi görünüm açısından ileri gelenler arasında yerini almaktadır. Ülkemize gelen turistler genellikle bu tür tarihi eşyalara önem göstererek hizmet vermektedir.

Sedirin yapılışına kısaca değinecek olursak şayet sedirler orman ağaçlarından yapılmaktadır. Bunun nedeni ise sedirin malzemesinin kaliteli bir şekilde yapılması gerektiğinin belirtilmesidir. Böylelikle her geçen ülkemizde olsun veya dış ülkelerde olsun sedir yaygın bir hale gelmiştir.

Bir önceki yazımız olan Sedir imalatçısı istanbul başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

03 Ekim 2017 33 okunma
Şark Köşeleri

Müşteri Temsilcisi

BENZER YAZILAR

Sedir imalatçısı istanbul

Çeşit çeşit edir modellerimiz ile talebiniz doğrultu unda imalatını yapacağımız i tediğiniz renk ve ölçülerle hazırlanacak edir modelleri için İ tanbul Şişli'de bulunan...

Modern Sedir Modelleri ve Fiyatları

Modern Sedir Modelleri Sedirler genelde ahşaptan yapılan oturma gruplarıdır Kimileri abit, duvar ve yerle bütünleşmiş, taşıma ve yer değiştirme imkanı olmayan eşyalardır Bazı edir...

Sedir Koltuk Modelleri ve Fiyatları

Sedir Koltuk Modelleri Yaz geliyor ve bahçelerinizin ü ü olan, keyifle oturup, eşinizle do tunuzla çay kahve içeceğiniz 2018 model edir koltuk modellerimiz piya aya çıkmıştır El...

Sedir Fiyatları

Şark Köşe i Sedir Fiyatları Konumuza başlamadan önce diler eniz edir ve minderler ara ındaki farka değinelim Bu konuyu başa almamızın ebebi şu: Bir çok müşterimiz edir ve...