Şark Köşesi Malzemeleri

Şark köşesi malzemeleri ve aksesuarları Şark Dekorasyon tarafından üretilir toptan ve perakende satışı yapılır.

Yukarıda fotoğraflar galerisinde size bir şark odası yapabilmek için gerekli olan bazı eşyalardan örnekler verilmiştir.

Şark köşesi malzemeleri hakkında

Eğer şark köşesi ürünleri lise halinde sıralayacak olursak:

Şark köşesi eşyaları

 • Sedir takımları
 • Minder modelleri
 • Sehpa modelleri
 • Halı modelleri
 • Kilim takımları
 • Ahşap raf modelleri
 • Bakır aksesuarlar
 • Çaydanlık ve semaver takımları
 • Saz yada bağlama (bu tarz farklı dekor malzemeleri de kullanmanızı tavsiye ederiz)

Şark köşesi ürünleri araştırırken şunlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz: Burada listelenen bütün ürünleri almak zorunda değilsiniz. Birçoğu örnek niteliktedir. Örneğin yüksek sedirde oturmak istemeyen bir kişi için, sadece minder modelleri ile şark odası oluşturma imkanı da bulunuyor. Bu sebepten dolayı biraz da keyfe keder bir dekorasyon yapabilirsiniz. Modern dekor anlayışından biraz daha sıyrılarak, kurallar ve standart mimari ölçüleri de bir kenara bırakarak nasıl muhabbet ortamı hazırlarım, nasıl sıcak bir oda tasarlarım sorusunu kendinize sormanız gerekiyor. Öncelikle yapacağınız şark köşesi kendi içinize sinecek. Modern koltuk takımları, modern halı ve sehpa modelleri yerine nasıl bir takım kurarsanız içiniz rahat olacak. Dekorasyonun detayları için müşteri temsilcisi arkadaşlarımızdan da fikir almanızı tavsiye ederiz. Halı, kilim, sehpa, minder ve diğer aksesuarlar arasında uyum olması gerektiğini de unutmayalım.

Öncelikle sedir yada şark köşesi minderleri ile temel dekor eşyalarında kararınızı vermelisiniz. Çünkü bunlar odanızın en önemli eşyalarıdır. Sitemizin diğer sayfalarında hem şark köşesi modelleri, hem sedir ve hem de şark köşesi minderleri bakımından onlarca örnek ver renk seçenekleri sunduk. İnceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Sedir yada minderler kısmında kararınızı verdikten sonra aynı renk ve desene paralel olarak yani kombine şekilde diğer şark köşesi malzemelerini alabilir böylece dekoru tamamlayabilirsiniz. Tabii burada belli başlı aksesuarlar var. Bunlar nelerdir?

Örneğin sehpa. Bir köşe kurduysanız misafirlerinize ikramda bulunacağınız bir sehpa elbette olmalıdır. Fakat bu sehpa modern çizgilere sahip olmamalı. Şark köşesi ve anadolu kültüne uygun olmalıdır. Unutmadan sehpaların üzerine bakır bir sini de oldukça güzel yakışır.

Bununla beraber güzel dekoratif bir kitaplık da odanıza otantik bir görüntü sağlar. Duvar müsaitse bir kilim asabilirsiniz. Diğer bir duvara ahşap bir raf da gayet şık durur.

Şark odası dekoru yaparken ve şark köşesi malzemeleri satın alırken tecrübeli ustalarımızın fikirlerinden faydalanabilirsiniz.

Şark Köşesi Malzemeleri için 7 cevap

 1. şark modeli verirmisiniz tameski modeller

 2. mehmet diyorki:

  Tam takir bir Şark odasi takimi fiyati alabilir miyim? ( sedir, perde, hali, sehpa , aksesuar köşeligi, ayaklı bakir tepsi, kahve takimi bakirdan, duvar süsü. Gibi…) bana ortalama bir fiyat lazim. Yaklaşık 30 metre kare bir oda için, 3 pencereli. Sizden cevap bekliyorum. Saygilar…

 3. Zeliha dag diyorki:

  Mrb ben zeliha sark odasi DUVAR SUSLERININ resimleri ve fiyatlarini bana yollayabilirmisiniz lutfen ona gore almak istiyorum burdan siteden guzel otantik duvar susleri goruyorum ama ayrintili fotograflarini cekerseniz sevinirim tesekkurler

 4. SELMA diyorki:

  BEN ŞARK ODASI İÇİN DUVAR SÜSÜ SORACAKTIM

  • Şark Köşeleri diyorki:

   Merhaba

   Duvar süsü olarak; Heybe, kilim, halı, aplik, raf ve çeşitli bakır aksesuarlarımız bulunuyor.

   İyi günler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir