• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Şark köşesi imalatı

Şark köşesi imalatı İstanbul

Şark köşesi kavram olarak açıklamak gerekirse; evlerin bir odasında veya köşesinde, lokallerde, kafelerde, tarihi mekânlarda ve en çokta güney doğu bölgemizde kullanılan yer minderi, sırt minderi ve yanlarında da kol koymaya veya yaslanmaya yarayan yastık minderleri bulunan çok eski zamanlardan beri var olan rahat ve görünüşü çok hoş bir atmosfer sağlayan tek tek olup ta şark köşe takımı olarak ta kullanılabilir diyebiliriz. Çok değişik şark köşe modelleri bulunmaktadır. Çok pahalı denilmektedir hayır çok uygun şark köşe fiyatları ile satılabilenleri de vardır.

Neler üretiyoruz?

  • Şark köşesi minderleri imalatı
  • Şark köşesi sedirleri imalatı
  • Şark köşesi yastık ve kırlent
  • Kilim
  • Kol dayama küp yastık
  • Heybe
  • Duvar raf ve diğer aksesuarlar

Şark kösesi tarihi olarak çok eskiye dayanmaktadır. Eski toplumlarda çadırlarda yere kilim, halı, hayvan postları seriliyormuş. Bu serilen eşyaların rahat vermediği anlaşılınca içlerine yun türü malzeme konulup Osmanlı da kullanılmıştır. Göçebe yaşam bu malzemenin kullanımı ile rahatlık sağlanmıştır. Göçebe yaşam sayesinde hem üretimi hem de kullanımı hem de imalatı artmıştır. Eskiden şark köşesi fiyatları olmadığı için takas yolu ile yapılırken günümüzde de çok şık şark köşe modelleri ve uygun fiyatları da vardır. Her yörede her ilde bu üründen bulunmaktadır. Bulunmayan illere de nakliyat yapılmaktadır. En meşhur ilde Gazi Antep tir. Bu ilimizin dışında Ankara, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Kayseri da bu ürünün kolaylıkla bulunduğu illerdir. Artık sadece ikili olarak değil takım olarak satılanları ve imalat edilenleri dahi bulunmakta ve bunlara şark köşe takımı denilmektedir.

Şark köşe takımı veya şark köşesi yünlü yünsüz, kırmızı, bordo, mavi, desenli, tekli, ikili veya daha fazla minderli şark köşe modelleri bulunmaktadır ve çok uygun şark köşesi fiyatları ile imalatı yapılmaktadır ve ev olsun ya da istediğiniz mekâna nakliyatı yapılıp kurulumu ile o alanlara tarihi bir hava katabilir.

Şark köşesi fiyatları iki kısma ayrılıyor:

  1. Şark köşesi minder fiyatları: Minder fiyatları daha çok 150 TL’den başlamaktadır. Bir minder ve bir yastık takımı için bu fiyat geçerlidir. Fiyatlar ürüne ve kalınlığına göre artış gösterebiliyor.
  2. Şark köşesi sedir fiyatları: Sedir fiyatları daha çok metre bazı satılıyor. Sedirlerin metresi 400 TL’den başlayıp 1000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Şark köşesi imalatı İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Kayseri gibi birçok büyük şehirde bulunabiliyor. Fakat kalite ve bol seçeneklerin olduğu Şark Dekorasyon kadar geniş çapta çalıştıkları söylenemez.

Bir önceki yazımız olan Diyarbakır şark köşesi modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

28 Temmuz 2017 84 okunma
Şark Köşeleri

Müşteri Temsilcisi

BENZER YAZILAR

Diyarbakır şark köşesi modelleri

Diyarbakır şark oda ı i imli ayfamıza hoşgeldiniz Bölgenin kültürel zenginliklerinden biri olan Diyarbakır şark köşe i modellerine yönelik artan talep gün geçtikçe artmaktadır...

Şark Minder Fiyatları

Şark köşe i minderleri 90 cm yada 100 cm ölçülerindedir Büyük boy minderleri 180 yada 190 cm boyundadır Bu şekilde ufak boylar için bir minder bir ya tık yada bir büyük boy minder iki...

Şark odası nasıl yapılır?

Şark oda ı yapmak i teyen ziyaretçilerimize bu başlık altında ücret iz hizmet vereceğiz Şark oda ı yapılırken nelere dikkat etmeliyiz Şark köşe i malzemeleri nelerdir  Bu başlıklar...

Şark Köşesi Dizaynı

İ tanbul'da bulunan firmamızda şark köşe i oluşturabilmeniz için her türlü şark köşe i malzemeleri mevcuttur Mevcut malzemelerimizin dışında talepleriniz doğrultu unda...