Şark köşesi imalatı

Şark köşesi imalatı İstanbul

Şark köşesi kavram olarak açıklamak gerekirse; evlerin bir odasında veya köşesinde, lokallerde, kafelerde, tarihi mekânlarda ve en çokta güney doğu bölgemizde kullanılan yer minderi, sırt minderi ve yanlarında da kol koymaya veya yaslanmaya yarayan yastık minderleri bulunan çok eski zamanlardan beri var olan rahat ve görünüşü çok hoş bir atmosfer sağlayan tek tek olup ta şark köşe takımı olarak ta kullanılabilir diyebiliriz. Çok değişik şark köşe modelleri bulunmaktadır. Çok pahalı denilmektedir hayır çok uygun şark köşe fiyatları ile satılabilenleri de vardır.

Neler üretiyoruz?

  • Şark köşesi minderleri imalatı
  • Şark köşesi sedirleri imalatı
  • Şark köşesi yastık ve kırlent
  • Kilim
  • Kol dayama küp yastık
  • Heybe
  • Duvar raf ve diğer aksesuarlar

Şark kösesi tarihi olarak çok eskiye dayanmaktadır. Eski toplumlarda çadırlarda yere kilim, halı, hayvan postları seriliyormuş. Bu serilen eşyaların rahat vermediği anlaşılınca içlerine yun türü malzeme konulup Osmanlı da kullanılmıştır. Göçebe yaşam bu malzemenin kullanımı ile rahatlık sağlanmıştır. Göçebe yaşam sayesinde hem üretimi hem de kullanımı hem de imalatı artmıştır. Eskiden şark köşesi fiyatları olmadığı için takas yolu ile yapılırken günümüzde de çok şık şark köşe modelleri ve uygun fiyatları da vardır. Her yörede her ilde bu üründen bulunmaktadır. Bulunmayan illere de nakliyat yapılmaktadır. En meşhur ilde Gazi Antep tir. Bu ilimizin dışında Ankara, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Kayseri da bu ürünün kolaylıkla bulunduğu illerdir. Artık sadece ikili olarak değil takım olarak satılanları ve imalat edilenleri dahi bulunmakta ve bunlara şark köşe takımı denilmektedir.

Şark köşe takımı veya şark köşesi yünlü yünsüz, kırmızı, bordo, mavi, desenli, tekli, ikili veya daha fazla minderli şark köşe modelleri bulunmaktadır ve çok uygun şark köşesi fiyatları ile imalatı yapılmaktadır ve ev olsun ya da istediğiniz mekâna nakliyatı yapılıp kurulumu ile o alanlara tarihi bir hava katabilir.

Şark köşesi fiyatları iki kısma ayrılıyor:

  1. Şark köşesi minder fiyatları: Minder fiyatları daha çok 150 TL’den başlamaktadır. Bir minder ve bir yastık takımı için bu fiyat geçerlidir. Fiyatlar ürüne ve kalınlığına göre artış gösterebiliyor.
  2. Şark köşesi sedir fiyatları: Sedir fiyatları daha çok metre bazı satılıyor. Sedirlerin metresi 400 TL’den başlayıp 1000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Şark köşesi imalatı İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Kayseri gibi birçok büyük şehirde bulunabiliyor. Fakat kalite ve bol seçeneklerin olduğu Şark Dekorasyon kadar geniş çapta çalıştıkları söylenemez.

Bir önceki yazımız olan Eskişehir şark köşesi modelleri başlıklı makalemizde Eskişehir bahçe mobilyaları, Eskişehir minder modelleri ve eskişehir minderci hakkında bilgiler verilmektedir.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir