• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Neden şark köşesi?

Şark köşesi her şeyden önce Türk milletinin ve Osmanlı Devletimizin en önemli kültür miraslarından biridir. Her devletin, her milletin ve her devrin bir kültürü vardır. Avrupa devletlerine yada Ortadoğu devletlerine giderseniz, oradaki mimari yapılardan tutun da bina tasarımlarına ve evlerdeki dekorasyona kadar her türlü farklı motifleri fark edeceksiniz. Aynı şekilde Türkiye’ye gelen turistler de bizim kültürümüze ait olan ve bizi temsil eden tarihi motifleri beğenerek izler fotoğraf ve video kayıtları alırlar.

sark-kosesi-onemi

Şark köşeleri de bu motiflerden biridir. Günümüzde en çok takip edilen ve popülerliğini koruyan şark köşeleri yabancı ziyaretçilerin de dikkatini çekmektedir.

Ülkemizin hangi şehrine giderseniz gidin, tarihi mekanlara girdiğinizde bu motifleri görmeniz mümkündür. Çünkü Şark köşeleri ve sedir köşeler bizi yani Türkiye’yi temsil eder. Bir manada Anadolu demektir. Tabii şark köşelerinin yanında duvarlara asacağınız bazı aksesuarları da unutmamak gerekir. Örnek verecek olursak bakır saat gibi, yada bakır bir çerçeve olabilir. Bununla beraber güzel bir kilim asılabilir.

Osmanlı motifli altıgen sehpalar da şark köşelerinin vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Sehpaların üzerine koyacağın bakır sini ve maşrafa takımı da şark odasına başka bir hava verecektir.

Odanızda misafirlerini sıcak bir ortamda ağırlamak istiyorsanız güzel ve otantik bir anadolu odası yani şark odası düzenleyebilirsiniz.

Bu yazımızda size “şark köşesinin önemini ve güzel bir şark köşesi nasıl yapılır” konusunu anlattık. Arşivimizi ve diğer yazıları ziyaret ederek benzer konuları da inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şark Köşesi Minder Çeşitleri başlıklı makalemizde köy odaları malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

04 Aralık 2013 40 okunma
Şark Köşeleri

Müşteri Temsilcisi

BENZER YAZILAR

Modern Şark Odası Modelleri ve Fiyatları

Modern Şark Oda ı Minder Modelleri Hayatımızın her anında edir ve minderler kullanılmaktadır Gerek Şark u ulü minderler, gerek edirlerde kullanılan minderler ol un her...

Şark Köşesi Minder Çeşitleri

İ tanbul Şişli'de bulunan imalat ve atış yerimizden i tediğiniz ölçü ve renklerde şark köşe i minderleri ve köy minderleri atın alabilir iniz Bütçenize göre çeşitli fiyat...

Şark Köşesi Minder Fiyatları

Minder fiyatları Şark köşe i almak i teyenlerin en çok merak ettiği e a lardan biri de şark köşelerinin fiyatlarıdır Fakat şark köşe i deyince herke aynı şeyi anlamaz Kimi i...

Şark Odası Minderleri

&nb p;             Şark oda ı minderleri, Anadolu’da ıkça görülen, günümüz in anlarının da özlediği ıcaklığı bizlere unan şark köşelerinin olmaz a olmazıdır...