• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Adana sedir modelleri

ADANA SEDİR

Sedir, kelime anlamı itibariyle kol koyacak yeri olmayan, arkalıksız üzeri yastık veya minder kaplanarak kullanılan kerevet divan diye adlandırılan bir oturma grubudur. Geçmişi Osmanlı dönemlerine hatta daha eskiye dayanan ve daha çok Anadolu ve şark kültürüne ait bir döşeme şeklidir.

Şark köşesi sedir

Adana şark köşesi modelleri için doğru adrestesiniz.

Adana, ülkemizin sedir imalatı konusunda öne çıkan illerinden birisi olarak kendisini bu sektöre kabul ettirmiş ve markalaşma konusunda çok yol kat etmiştir. Adana sedir fiyatları, imal edildiği ağaç cinsine kullanılan kumaşın, süngerin, boya ve cilanın kalitesine göre değişebilmektedir. Gürgen veya kayın gibi sağlam ağaçlardan yapıldığındaki fiyatı ile sağlamlık bakımından daha düşük kalitedeki çam ağacından yapıldığındaki fiyatı aynı olmamaktadır. Fiyatı belirleyen diğer bir önemli unsur ise metrajdır. Köşeli olarak imal edilen sedirlerin konulacağı mekânlardaki kaplayacağı uzunluk elbette ki fiyatı belirleyecektir.

Adana sedir modelleri; şark veya köy tipi sedir modelleri ve Modern tarzda üretilen sedirler olmak üzere iki tipte üretilmektedir. Şark veya köy tipi modellerimiz daha çok Anadolu kültürünün Malazgirt’ten günümüze uzanan geleneksel halı, kilim motiflerini ve klasik ahşap el işçiliği sanatının izlerini taşımakta, modern tarz dediğimiz tip ise daha günümüz çizgilerini taşıyan, kumaş desenlerinden, sünger motiflerinden imal edilmektedir.

adana şark köşesi minderleri

Göçebe kültüründen gelen Anadolu insanının geçmişe olan özleminin ve geçmişle olan bağını simgeleyen, Anadolu’ya karşı içten içe sınırsız bir hayranlık duyan dünya milletlerinin de ilgisini ve beğenisi çeken Adana sedir takımlarının ülkemizin her yerine sevkiyatı mümkündür. Sedir takımlarımızın rahatlığı, estetik görünümü ve mekânlara sağladığı mistik ve otantik hava meraklılarını cezbetmektedir.

Modern hayatın tekdüzeliğinden bir nebze olsun sıyrılmak, Atalarımızın ev hali ve mekan anlayışı ile empati kurarak eskiye olan özleminizi gidermek için sizler de mekanlarınızı Adana sedir takımlarının büyülü dünyasına teslim ediniz. Web sitemizden ve iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. İnanın bir “tık” uzağımızdasınız.

Adana ilimizin ilçeleri aşağıdaki gibidir:

Aladağ
Ceyhan
Çukurova
Feke
imamoğlu
Karaisalı
Karataş
Kozan‎
Pozantı‎
Saimbeyli
Sarıçam‎
Seyhan
Tufanbeyli‎
Yumurtalık‎
Yüreğir

Bir önceki yazımız olan Sedir imalatçısı istanbul başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Şark Köşeleri

Müşteri Temsilcisi

BENZER YAZILAR

Sedir imalatçısı istanbul

Çeşit çeşit edir modellerimiz ile talebiniz doğrultu unda imalatını yapacağımız i tediğiniz renk ve ölçülerle hazırlanacak edir modelleri için İ tanbul Şişli'de bulunan...

Modern Sedir Modelleri ve Fiyatları

Modern Sedir Modelleri Sedirler genelde ahşaptan yapılan oturma gruplarıdır Kimileri abit, duvar ve yerle bütünleşmiş, taşıma ve yer değiştirme imkanı olmayan eşyalardır Bazı edir...

Sedir Koltuk Modelleri ve Fiyatları

Sedir Koltuk Modelleri Yaz geliyor ve bahçelerinizin ü ü olan, keyifle oturup, eşinizle do tunuzla çay kahve içeceğiniz 2018 model edir koltuk modellerimiz piya aya çıkmıştır El...

Sedir Fiyatları

Şark Köşe i Sedir Fiyatları Konumuza başlamadan önce diler eniz edir ve minderler ara ındaki farka değinelim Bu konuyu başa almamızın ebebi şu: Bir çok müşterimiz edir ve...

YORUMLAR

Avatar
ibrahim demir 11 Mart 2015

merhaba

asaf modelinizin fiyatını öğrenmem mümkünmudur.

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 11 Mart 2015

  Ölçünüz nedir? Nereye teslim edilecek?

  Cevapla
Avatar
Fehmi 11 Mart 2015

Yerimiz nerde

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 11 Mart 2015

  İletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

  Cevapla
Avatar
Fehmi 11 Mart 2015

Sedir yaptırmak istiyorum.nasıl yardımcı olursunuz

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 11 Mart 2015

  Bizi arayabilirsiniz 0212 212 7771

  Cevapla
Avatar
Esma 11 Mart 2015

Asaf modelinizi ikili koltuk boyutunda ve tarzinda, ikide kol koyma minderi ile birlikte istiyorum. Fiyat ne olur acaba? Birde rengi kahverengi mi yoksa bordo mu acaba?

Cevapla
  Avatar
  Şark Köşeleri 11 Mart 2015

  Merhaba. Farklı renk ve kumaşlarla istediğiniz şekilde de yapabiliriz.

  Cevapla